Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Gwiazda gialloblu wraca do Trento

Gwiazda gialloblu wraca do Trento

fot. archiwum

Włodarze klubu z Trydentu potwierdzili ostatnie doniesienia – jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji play-off obrońcy tytułu pochwalili się znacznym wzmocnieniem. Do zespołu dołączył jeden z czołowych zawodników na swojej pozycji, wielokrotnie prowadzący Trento do scudetto, Matej Kazijski.

Po zakończeniu rozgrywek w Japonii, gdzie barw JTEKT Stings bronił Matej Kazijski, niemal pewne było, że bułgarski przyjmujący nie zakończy przedwcześnie sezonu. O rozmowach Kazijskiego z przedstawicielami mistrza Włoch krajowe media spekulowały od jakiegoś czasu. Co prawda do tej pory żadna ze stron nie komentowała tych doniesień, jednak na oficjalne ogłoszenie podpisania kontraktu nie trzeba było długo czekać. Bułgar dołączył do zespołu prowadzącego przez Radostina Stojczewa, a pierwsze spotkanie po przerwie, ponownie zakładając koszulkę Trento, Kazijski rozegra już w najbliższy czwartek. Rywalem gialloblu będzie Molfetta.Bułgar był współautorem wielkich sukcesów w złotych latach gialloblu w latach 2008-2015, sięgając z tym zespołem po scudetto. Tym bardziej korzystając z otwartego okienka transferowego, włodarze Trentino szybko rozpoczęli działania mające na celu wzmocnienie zespołu przed decydującą fazą rozgrywek. O wadze zawodnika mówił Diego Mosna. – Mateja Kazijskiego z Trento łączy nierozerwalna więź i z jego powrotem wiążemy ogromne nadzieje, zapewni poprawę jakości gry technicznej, nie bez znaczenia jest też aspekt motywacyjny – mówił Mosna, oficjalnie potwierdzając wzmocnienie gialloblu. Równie pozytywnie o transferze wypowiadał się główny manager mistrza Włoch. – Przyjmiemy Mateja z otwartymi ramionami. Sam zawodnik wykazał się niemałą chęcią powrotu do gialloblu, deklarując niesamowitą więź z klubem, społecznością i tym miastem. Jestem przekonany, że ten zawodnik da z siebie sporo drużynie – dodał Druno Da Re, zaznaczając że wstępnie umowa Kazijskiego z japońskim zespołem zabraniała zawodnikowi gry w innych rozgrywkach, jednak przedstawiciele Stings JTEKT przychylili się do prośby gialloblu.

Tradycyjnie już Matej Kazijski zagra z numerem pierwszym na koszulce, zarezerwowanym wyłącznie dla niego. Sytuacja z pozyskaniem Bułgara przed decydującą fazą rozgrywek przypomina ubiegły sezon, kiedy to gialloblu sięgnęli po Mitara Djuricia, a ten w znacznym stopniu przyczynił się do wywalczenia przez swój zespół scudetto.

źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved