Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Gwardia Wrocław rozpoczęła przygotowania do sezonu

fot. Gwardia Wrocław

Siatkarze Gwardii Wrocław rozpoczęli przygotowania do sezonu 2019/20. Zespół trenera Krzysztofa Janczaka przez pierwsze tygodnie będzie mocno stawiał na zbudowanie odpowiedniej siły, dającej w ligowej rywalizacji możliwość walki od pierwszej do ostatniej piłki.

A historia sezonu 2019/20 rozpoczęła się 29 lipca. Właśnie wtedy odbyło się spotkanie, które można oficjalnie nazwać – inauguracyjnym. Trener Krzysztof Janczak do dyspozycji ma 15 siatkarzy, zatem można mówić o komforcie przygotowań. Nie ma bowiem nic gorszego, niż zdziesiątkowana karda już na starcie przygotowań. Sztab szkoleniowy składać się będzie z trójki: Krzysztof Janczak – pierwszy trener, Stanisław Szewczyk drugi szkoleniowca oraz statystyk i Filip Zając – fizjoterapeuta.Skład Gwardii Wrocław – sezon 2019/20
rozgrywający: Jakub Nowosielski, Łukasz Sternik
przyjmujący: Łukasz Lubaczewski, Krzysztof Gibek, Mateusz Paszkowski, Maciej Lewicki
atakujący: Marcel Gromadowski, Kacper Wnuk, Maciej Cierniak
środkowi: Arkadiusz Olczyk, Błażej Szymeczko, Jędrzej Maćkowiak, Jędrzej Kaźmierczak
libero: Adrian Mihułka, Krzysztof Kołtowski

Pod ręką trenera Janczaka, początek okresu przygotowawczego jest wyjątkowo wymagający. Olimpijczyk z Atlanty wie dobrze, jak w odpowiedni sposób przygotować drużynę do rozgrywek. Przekonał się o tym w przeszłości m.in. beniaminek 1. ligi mężczyzn, który z miejsca… wygrał rozgrywki. Taka sztuka udała się Janczakowi z zespołem Victorii PWSZ Wałbrzych w sezonie 2014/15. Co ciekawe, dwóch zawodników z tej drużyny, gra teraz w Gwardii. Mowa o Adrianie Mihułce oraz Arkadiuszu Olczyku. Pierwsze dwa tygodnie przygotowań w dużej mierze będą poświęcone na mocne przygotowanie motoryczne. Zajęcia z piłkami zostaną wprowadzone już w kolejnym etapie okresu przygotowawczego.

źródło: gwardiawroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved