Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Guillaume Samica: Jestem usatysfakcjonowany. Mogło być lepiej, mogło być gorzej

Guillaume Samica: Jestem usatysfakcjonowany. Mogło być lepiej, mogło być gorzej

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dla francuskiego przyjmującego rewanżowy mecz o 7. miejsce był ostatnim w jego zawodniczej karierze. Popularny „Samik” zawiesił buty na kołku, ale przyznał, że niczego nie żałuje. – Jestem usatysfakcjonowany. Mogło być lepiej, mogło być gorzej, podjąłem zapewne kilka złych, ale i kilka dobrych decyzji. Z tego składa się kariera siatkarza, ale nie zmieniłbym nic – mówił kilka chwil po ostatnim gwizdu sędziego w jego karierze.

Siatkarze ONICO Warszawa przegrali swój ostatni mecz sezonu 2017/2018, ulegając Cuprum Lubin 1:3. O wyniku całej rywalizacji decydował złoty set, w którym po grze na przewagi lepsi okazali się gracze z Lubina. Pomimo tego bohaterem poniedziałkowego wieczoru był Guillaume Samica, dla którego było to pożegnanie z karierą zawodniczą. – Chcę powiedzieć, że jestem szczęśliwy, ponieważ dzięki siatkówce mogłem poznać Pawła Zagumnego – wspomniał na początek rozmowy z Polsatem Sport były już siatkarz, podkreślając tym samym rolę byłego dyrektora sportowego ONICO.– Teraz czuję się zarówno szczęśliwy, jak i smutny, a z całą pewnością zmęczony. Siatkówka dała mi wszystko, pewna karta się zamyka i… zobaczymy, co będzie dalej – mówił tajemniczo Samica, który przyznał jednocześnie, że czuje się spełnionym siatkarzem. – Jestem usatysfakcjonowany. Mogło być lepiej, mogło być gorzej, podjąłem zapewne kilka złych, ale i kilka dobrych decyzji. Z tego składa się kariera siatkarza, ale nie zmieniłbym nic – podsumował „Samik”. Kibice w hali Towar godnie pożegnali francuskiego przyjmującego. – To był mój ostatni mecz, ale nie wiem, czy zasłużyłem na aż takie pożegnanie w porównaniu do innych graczy kończących kariery. Jedno jest pewne – siatkówki w Polsce nigdy nie zapomnę i dlatego zdecydowałem się zakończyć karierę właśnie tutaj, a nie we Francji – zaznaczył bohater wieczoru.

Na razie myśli on głównie o odpoczynku. – Teraz będzie sporo ginu z tonikiem wraz z zespołem. Ludzie mogą mówić co chcą, ale teraz już nie zwracam na to uwagi. Będę miał trochę wolnego, ale we wrześniu wracam do Polski i tutaj rozpocznę swoją nową pracę w siatkówce – zapowiedział były już przyjmujący.

 

Cała rozmowa Adriana Brzozowskiego w serwisie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved