Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Gstaad Major: Turniej już bez polskich par

Gstaad Major: Turniej już bez polskich par

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz po raz drugi w Gstaad zmierzyli się z wyżej notowaną od siebie parą z Brazylii. Tym razem również nie byli w stanie ograć bardziej utytułowanych od siebie rywali i odpadli z turnieju w Szwajcarii. Również na etapie I rundy swoją przygodę ze szwajcarskim turniejem zakończyli Fijałek i Prudel, którzy okazali się słabsi od Holendrów Nummerdor/Varenhorst.

Michał Kądzioła Jakub Szałankiewicz w pojedynku pierwszej rundy stanęli przed naprawdę trudnym wyzwaniem. Ich przeciwnikami były bowiem jedne z największych gwiazd siatkówki plażowej, Álvaro Filho i Vitor Felipe. W pierwszym secie Polacy nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Brazylijczycy wykorzystywali każdą nadarzającą się okazję, by podwyższać prowadzenie i zakończyli partię z imponującą przewagą (21:10). Inaczej wyglądała druga odsłona meczu, w której duet Kądzioła/Szałankiewicz podjął rękawicę. Ambitna gra Polaków okazała się jednak niewystarczająca, by tego dnia pokonać przeciwników i po półgodzinnej walce górą byli Brazylijczycy, eliminując tym samym nasz duet z turnieju w Gstaad.

Kądzioła/Szałankiewicz POL [22] –  Álvaro Filho/Vitor Felipe BRA [19] 0:2
(10:21, 18:21)

Niezwykle trudne zadanie mieli również Mariusz Prudel Grzegorz Fijałek. Zwycięzcy Grand Slamu w Moskwie, piąty zespół mistrzostw Europy, Reinder Nummerdor Christiaan Varenhorst od początku postawili naszym reprezentantom poprzeczkę bardzo wysoko (15:19). Biało-czerwoni starali się jeszcze w końcówce odrobić tę stratę, ale Holendrzy są zbyt doświadczonym duetem, by wypuścić prowadzenie z rąk w końcówce seta. Niestety w drugim secie gra Fijałka i Prudla zupełnie się posypała, choć trzeba oddać rywalom, że ci grali praktycznie bezbłędnie. Obie nasze pary pożegnały się więc z turniejem w Gstaad już na etapie pierwszej rundy.

Fijałek/Prudel POL [17] – Nummerdor/Varenhorst NED [12] 0:2
(18:21, 11:21)