Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Gstaad Major: Porażki polskich par

Gstaad Major: Porażki polskich par

Polacy nie będą mile wspominać turnieju Gstaad Major. W szwajcarskim turnieju udział wzięły trzy pary, reprezentujące nasz kraj. Zarówno Kołosińska/Gruszczyńska, Rudol/Szałankiewicz, jak i Prudel/Kujawiak zakończyli przegrali swoje pojedynki w drugiej rundzie kwalifikacji. Najbliżej szczęścia były biało-czerwone, jednak musiały one uznać wyższość Ukrainek po zaciętym meczu, zakończonym tie-breakiem. Niewiele zabrakło również parze Rudol/Szałankiewicz, która w decydującym momencie okazała się słabsza od rywali z Kataru.

Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska dobrze rozpoczęły pojedynek z Ukrainkami, bowiem pierwszą odsłonę rozstrzygnęły na swoją korzyść, wygrywając różnicą trzech oczek. Później nie były jednak w stanie pójść za ciosem i oddały rywalkom inicjatywę. Wprawdzie walczyły do samego końca, ale w kluczowym momencie więcej zimnej krwi zachowały siatkarki zza wschodniej granicy. O tym, kto awansuje do kolejnej fazy, musiał więc decydować tie-break. W nim również nie brakowało emocji, ale ponownie końcówka należała do pary Makno In./Makno Ir.

Kołosińska/Gruszczyńska (POL) – Makhno In./Makhno Ir. (UKR) 1:2
(21:18, 20:22, 18:20)

W drugiej rundzie kwalifikacji mężczyzn Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz zmierzyli się z katarską parą Jefferson/Cherif. Już premierowa partia udowodniła, że pojedynek będzie zacięty. Biało-czerwoni okazali się lepsi od rywala o dwa punkty, ale okazało się to niewystarczające. W dwóch kolejnych setach bowiem zabrakło im już argumentów i ostatecznie to siatkarze z Półwyspu Arabskiego mogli się cieszyć z awansu do kolejnej rundy.

Jefferson/Cherif (QAT) – Rudol/Szałankiewicz 2:1
(19:21, 21:18, 15:12)

Walki nie zabrakło również w starciu Mariusza Prudla i Kacpra Kujawiaka z włoskim duetem Ranghieri/Calambura. Wystarczy wspomnieć, że set numer jeden zakończył się dopiero przy stanie 23:21. Przegrana walka w końcówce negatywnie wpłynęła na Polaków, którzy nie byli w stanie walczyć punkt za punkt do samego końca. Tym razem odsłona zakończyła się wynikiem 21:18.

Ranghieri/Calambura (ITA) – Prudel/Kujawiak 2:0
(23:21, 21:18)