Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Gstaad Major: Kosiak i Rudol walczą w kwalifikacjach

Gstaad Major: Kosiak i Rudol walczą w kwalifikacjach

Para Maciej Kosiak i Maciej Rudol udanie rozpoczęła swój występ w zawodach Gstaad Major. Polski duet wystartował w nich od kwalifikacji, a w ich pierwszej rundzie zapisał na swoim koncie szybkie zwycięstwo. Rywalami polskiej pary w tym spotkaniu byli Włosi.

Włosi wiekowo znacznie przewyższali polską parę, to jednak Maciej Rudol i Maciej Kosiak mogli poszczycić się znacznie większym doświadczeniem w walce na arenie światowej.  Mimo to praktycznie przez całego pierwszego seta toczyła się walka punkt za punkt, a żadna z dwójek nie potrafiła wyraźniej prowadzić. Co kilka akcji któryś z duetów zdobywał drugi punkt z rzędu, wychodząc na prowadzenie, gra jednak nadal była wyrównana. Dopiero bardziej zdecydowana gra Polaków w końcówce pozwoliła im zamknąć seta wygraną. W kolejnej odsłonie para Kosiak/Rudol poszła za ciosem i rozpoczęła ją od prowadzenia 3:0. W kolejnych akcjach gra ponownie mocno się wyrównała, ale wynik nadal był korzystniejszy dla biało-czerwonych. W połowie seta Włosi stanęli, a punktować zaczęli reprezentanci Polski, którzy po kolejnych sześciu wygranych akcjach prowadzili 16:8. Już do końca spotkania przewaga Kosiaka i Rudola nie ulegała dyskusji i w niecałe pół godziny polska para awansowała do drugiej rundy kwalifikacji. W niej w środę zmierzy się z duńską parą Hoyer/Kildegaard.

Kosiak/Rudol – Ficosecco/Casadei 2:0
(21:18, 21:11)