Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Gstaad Major: Kolejne złoto dla Brazylii

Gstaad Major: Kolejne złoto dla Brazylii

Kolejny turniej siatkówki plażowej dobiegł końca. Podobnie jak w rywalizacji pań, również w męskiej części turnieju Gstaad Major triumfował duet z Brazylii. Złoto w Szwajcarii na swoich szyjach zawiesili Pedro Solberg/Evandro, srebro przypadło Amerykanom – Lucenie i Dalhausserowi, natomiast brąz zdobyli Samoilovs i Smedins.

Oba spotkania półfinałowe były jednostronne i trwały nieco ponad pół godziny. W pierwszym pojedynku Amerykanie – Nicholas Lucena i Philip Dalhausser zmierzyli się z Łotyszami – Aleksandrsem Samoilovsem i Janisem Smedinsem. O ile w inauguracyjnej odsłonie reprezentanci Łotwy walczyli z rywalami, ostatecznie przegrywając do 18, o tyle w drugim secie Amerykanie nie pozwolili przeciwnikom doprowadzić do emocjonującej końcówki i wygrali do 16, a cały mecz 2:0. W drugim półfinale, w którym Pablo Herrera Allepuz i Adrian Gavira Collado zmierzyli się z Pedro Solbergiem i Evandro Goncalxesem Oliveirą Juniorem, pierwsza partia była bardzo jednostronna. Hiszpanie zdołali zdobyć zaledwie 13 punktów. W drugim secie reprezentanci Hiszpanii prowadzili znacznie ciekawszą walkę z przeciwnikami, jednak również ta odsłona padła łupem Brazylijczyków, którzy awansowali do finału.

półfinały:
Lucena/Dalhausser USA [2] – Samoilovs/Smedins J. LAT [6] 2:0
(21:18, 21:16)
Herrera/Gavira ESP [7] – Pedro Solberg/Evandro BRA [22] 0:2
(13:21, 18:21)

Pierwszy set spotkania o trzecie miejsce nie zapowiadał walki, jaka miała miejsce w drugiej odsłonie. Łotysze po porażce z Amerykanami efektownie rozpoczęli pojedynek z Hiszpanami, od początku dyktując warunki. Samoilovs/Smedins bez najmniejszych problemów wygrali inauguracyjną odsłonę do 14. Znacznie ciekawszy przebieg miał drugi set tego meczu, bowiem duet Herrera/Gavira nie miał zamiaru odpuszczać. Ostatecznie reprezentanci Hiszpanii dopiero po długiej i ciekawej walce na przewagi musieli uznać wyższość rywali. Łotysze mieli problemy z zakończeniem meczu, jednak ostatecznie po niemal godzinnej walce, przy wyniku 34:32, triumfowali i to oni cieszyli się ze zdobycia brązowego medalu.

Również w pojedynku, którego stawką było złoto, nie zabrakło emocji. Szczególnie w pierwszym secie trwała ciekawa walka. Po grze na przewagi  ze zwycięstwa w tej partii cieszyli się Brazylijczycy. Druga odsłona obyła się bez zwrotów akcji. Od początku to Pedro Solberg i Evandro narzucili swój styl gry i kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Pomimo starań Amerykanie nie zdołali odwrócić losów tej odsłony i po niemalże dwudziestu minutach gry musieli uznać wyższość rywali.