Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Gstaad Major: Jedna wygrana i dwie porażki Polaków

Gstaad Major: Jedna wygrana i dwie porażki Polaków

Kolejne mecze w sesji popołudniowej rozegrały trzy polskie pary w szwajcarskim Gstaad. Niestety, biało-czerwonym nie poszło zbyt dobrze – przegrali dwa i wygrali jeden mecz. Najbliżej wyjścia z grupy są Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Maciej Kosiak i Maciej Rudol mają na swoim koncie po dwie porażki i w piątek zagrają spotkanie decydujące o awansie do fazy pucharowej.

W grupie A swoje drugie spotkanie po porannej wygranej rozegrali Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Tym razem na ich drodze stanęli Alison Cerutti i Bruno Schmidt z Brazylii. Mimo ambitnej i ofiarnej gry Polaków to rywale byli stroną dominującą, a nasi siatkarze musieli gonić wynik. W pierwszym secie Brazylijczycy pewnie wygrali 21:15. W drugiej partii biało-czerwoni zagrali trochę lepiej, jednak w końcówce znów dało o sobie znać doświadczenie i spryt rywali. Brazylijczycy wygrali do 17 i Polacy przed ostatnim meczem w grupie mają na koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę.

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz po porażce w pierwszym spotkaniu w drugim meczu grupy F stanęli naprzeciwko Łotyszy Aleksandrsa Samoilovsa i Janisa Smedinsa. W pierwszym secie trwała wyrównana walka, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W końcówce rywale uzyskali dwupunktową przewagę, ale naszym siatkarzom udało się doprowadzić do remisu 20:20. Rozgorzała gra na przewagi i Polacy znów, podobnie jak w pierwszym spotkaniu, przegrali końcówkę, tym razem 23:25. Drugi set rozpoczął się od trzech wygranych wymian przez Łotyszy i nasi siatkarze musieli cały czas gonić wynik. Na przerwie technicznej przegrywali 9:12, ale szybko doszli rywali i wyszli na prowadzenie 14:13. Walka się wyrównała, w końcówce lepsi byli jednak Polacy i wygrali tę partię do 19. Po wyrównanym początku decydującego seta na dwupunktowe prowadzenie wyszli Łotysze (6:4), ale biało-czerwoni szybko odrobili straty i walka toczyła się „punkt za punkt”. W końcówce przewagę zyskali Polacy (13:11) i nie oddali jej już do końca, wygrywając do 13 i całe spotkanie 2:1.

Hiszpańska para Pablo Herrera i Adrian Gavira była drugim czwartkowym przeciwnikiem Macieja Kosiaka i Macieja Rudola. Doświadczeni i utytułowani rywale szybko zdobyli kilkupunktową przewagę, a od stanu 16:12 całkowicie zdominowali grę, pokonując naszych siatkarzy wysoko do 13. W drugim secie Hiszpanie znów szybko wyszli na dwupunktową przewagę (6:4). Biało-czerwoni nie byli w stanie nawiązać jednak wyrównanej walki – na przerwie technicznej przegrywali już pięcioma punktami i przewaga rosła. Polacy już bez większych szans na wygranie spotkania zagrali jeszcze kilka ciekawych akcji, jednak ostatecznie przegrali tę partię do 15 i całe spotkanie 0:2. W piątek czeka ich mecz z parą niemiecką o być albo nie być w turnieju.