Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Gstaad Major: Fijałek i Bryl lubią tie-breaki

Gstaad Major: Fijałek i Bryl lubią tie-breaki

Drugie grupowe zwycięstwo w szwajcarskim Gstaad odnieśli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Polacy znów po tie-breaku pokonali szwajcarską parę Kissling/Strasser i są już pewni awansu do fazy pucharowej. W piątek zagrają z Brazylijczykami o pierwsze miejsce w grupie i awans od razu do II rundy.

Drugie spotkanie w grupie A Grzegorza Fijałka i Michała Bryla również zakończyło się w trzech setach. Polacy odnieśli drugą wygraną w turnieju – po wczorajszym zwycięstwie z Amerykanami tym razem okazali się lepsi od Jonasa Kisslinga i Alexeia Strassera ze Szwajcarii.

Polacy dobrze rozpoczęli ten mecz i grając uważnie w bloku, prowadzili w pierwszym secie trzema punktami. W końcówce mimo ambitnej gry Szwajcarzy nie byli w stanie zagrozić naszym siatkarzom i biało-czerwoni wygrali do 17. W drugim secie walka była o wiele bardziej wyrównana, na przerwie technicznej to Szwajcarzy prowadzili jednym punktem, ale Polacy szybko odrobili straty i to oni wyszli na prowadzenie. Set rozstrzygnął się w zaciętej końcówce na przewagi, w której minimalnie lepsi okazali się rywale i o wyniku miał decydować tie-break.

Decydującą partię lepiej rozpoczęli Szwajcarzy, na szczęście Bryl i Fijałek wrócili do gry i doprowadzili do remisu. W końcówce biało-czerwoni nie dali już sobie wydrzeć wygranej i zwyciężyli 15:13, notując na swoim koncie drugie zwycięstwo. Również dwie wygrane mają Brazylijczycy Alvaro Filho i Saymon, z którymi w piątek nasi zawodnicy zagrają o pierwsze miejsce w grupie.