Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Gstaad Major: Dwie polskie pary w drugiej rundzie

Gstaad Major: Dwie polskie pary w drugiej rundzie

fot. FIVB

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak bardzo dobrze spisują się w turnieju Gstaad Major, potwierdzając rosnącą formę. Ci drudzy po rozgrywkach grupowych mieli dzisiaj do południa wolne, natomiast para Fijałek/Bryl zagrała w I rundzie z Łotyszami, których pokonała 2:1. Co ciekawe, był to czwarty mecz tego duetu w tym turnieju i czwarty zakończony tie-breakiem. Teraz Grzegorza i Michała czeka starcie z amerykańską dwójką Gibb/Crabb, natomiast team Kantor/Łosiak zagra ze Szwajcarami Beeler/Krattiger.

Po pierwszych wymianach Samoilovs blokiem wyprowadził Łotyszy na dwupunktowe prowadzenie 5:3. Bryl w kolejnej akcji zrewanżował się tym samym, a w następnej wyrównał stan seta. Obaj wymieniali się punktami zdobytymi tym elementem, dokładając do tego skuteczne ataki. Co trochę to jednak rywale uciekali na dwa oczka. Sytuacja zmieniła się, gdy obaj Łotysze zaatakowali w aut. Wtedy to duet Fijałek/Bryl był na prowadzeniu 16:15. Już do samego końca seta trwała walka punkt za punkt, a ostatnie słowo należało do Fijałka, który kontrą zakończył partię premierową.Początek kolejnej należał do Michała Bryla, który do skutecznych ataków dokładał też bardzo dobre zagrywki, dzięki czemu polska dwójka odskoczyła na 4:1. Szybko jednak przeciwnicy wzięli się za odrabianie strat, w czym pomogła im skuteczna postawa w bloku. Łotewska dwójka przejęła inicjatywę, gdy w siatkę uderzył Fijałek (8:6). Dwa udane zagrania Bryla wyrównały po 11, a kolejne dało Polakom prowadzenie 16:15. Łotysze nie poddawali się jednak i już do samego końca grę pociągnęli zagrywką Smedinsa, wygrywając w partii do 16.

Biało-czerwoni rozpoczęli tie-breaka z dużym animuszem i po punkcie z zagrywki Fijałka oraz bloku Bryla prowadzili 5:3. Kolejny jego blok tylko zwiększył dystans przy stanie 9:6, a Łotysze nie mieli już za wiele do powiedzenia. Ich gra zupełnie się posypała. Atak w siatkę Smedinsa dał polskiej dwójce piłkę setową, a cały mecz zakończyło autowe zbicie Samoilovsa.

Fijałek/Bryl [POL] – Samoilovs/Smedins [LAT] 2:1
(21:19, 16:21, 15:12)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved