Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Gstaad Major: Druga wygrana Łosiaka i Kantora

Gstaad Major: Druga wygrana Łosiaka i Kantora

Świetnie sobie radzą w turnieju głównym Gstaad Major Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Po środowym zwycięstwie z Łotyszami w czwartek w dwóch setach pokonali belgijską parę Dries Koekelkoren/Tom van Walle i z kompletem zwycięstw są na pierwszym miejscu tabeli grupy G.

W pierwszym swoim meczu w turnieju głównym Gstaad Major Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali łotewską parę Plavins/Regza. Dziś stanęli na boisku naprzeciwko Driesa Koekelkorena i Toma van Walle z Belgii, którzy wczoraj dość niespodziewanie pokonali Rosjan Liamina i Krasilnikowa.

W pierwszym secie biało-czerwoni nie dali rywalom zbyt wielu szans, przewyższając ich w każdym elemencie. Polacy szybko uzyskali kilka punktów przewagi, którą z upływem czasu powiększali i wygrali wysoko 21:13. W drugiej partii Belgowie postawili wyżej poprzeczkę, ale nie mogli sobie poradzić z dobrze dysponowanymi reprezentantami Polski. Kantor i Łosiak wygrali tym razem do 17 i zanotowali na swoim koncie drugie zwycięstwo. Z kompletem punktów prowadzą w tabeli grupy G i w piątek zagrają z Liaminem i Krasilnikowem o pierwsze miejsce i awans bezpośrednio do II rundy. Rosjanie dziś wygrali również w dwóch setach z Łotyszami.