Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Rio: Polacy awansowali, półfinał biało-czerwony

GS Rio: Polacy awansowali, półfinał biało-czerwony

Obie polskie męskie pary zagrają o finał turnieju Grand Slam rozgrywanego w Rio de Janeiro. W  ćwierćfinałowym starciu Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel okazali się lepsi od Francuzów Krou/Rowlandson. Bartosz Łosiak i Piotr Kantor wygrali z kolei z reprezentantami USA Lucena/Dalhausser.

Rozstawieni w turnieju z numerem 15 Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel bez większych problemów pokonali w swoim półfinałowym starciu Francuzów Youssefa Krou i Edouarda Rowlandsona. Jedyną przeszkodą dla obu zespołów okazała się pogoda – mecz rozgrywany był w deszczu. Biało-czerwoni pomimo tego wygrali pojedynek 2:0. W pierwszej partii pokonali rywali z czteropunktową nadwyżką, wygrywając 21:17. W drugim secie przewaga Fijałka i Prudla była już wyraźniejsza. Tym razem biało-czerwoni zdominowali wydarzenia na boisku, pokonując francuską drużynę wysoko, bo aż 21:13. W półfinale rywalami Polaków będzie druga polska para Kantor/Łosiak.

Krou/Rowlandson FRA [24] – Fijałek/Prudel POL [15] 0:2
(17:21, 13:21)

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak okazali się z kolei lepszą ekipą od reprezentantów Stanów Zjednoczonych Nicholasa Luceny i Philipa Dalhaussera. Podobnie jak druga polska para duet Kantor/Łosiak rozstrzygnął swoje spotkanie bez straty seta. Mecz miał jednak bardziej wyrównany przebieg. W pierwszym secie biało-czerwoni triumfowali do 19, zaś w drugim do 18. Zadania drużynom nie ułatwiała także pogoda, w pewnym momencie z powodu burzy, która rozpętała się nad plażą w Rio de Janeiro, spotkanie musiało zostać przerwane. Na całe szczęście ta niezaplanowana przerwa nie wybiła z rytmu polskich zawodników, którzy po ponadczterdziestominutowej walce cieszyli się z awansu do półfinału.

Lucena/Dalhausser USA [6] – Łosiak/Kantor POL [23] 0:2
(19:21, 18:21)