Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Rio: Kolejne wygrane Polaków

GS Rio: Kolejne wygrane Polaków

fot. FIVB

Polskie męskie pary występujące w turnieju głównym Grand Slam w Rio de Janeiro nie zwalniają tempa. W kolejnych meczach grupowych Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pokonali rosyjską parę Liamin/Barsuk, z kolei Piotr Kantor i Bartosz Łosiak okazali się lepsi od pary Samoilovs/Smedins z Łotwy. Następnie młodszy polski duet pokonał Rosjan i zapisał na swoim koncie trzecią wygraną. Niestety rozgrywki grupowe porażką zakończyli Fijałek i Prudel.Doskonale grają polscy siatkarze plażowi w turnieju Grand Slam w Rio de Janeiro. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel po wczorajszym zwycięstwie z Ricardo i Emanuelem w swoim drugim spotkaniu w grupie zmierzyli się z Nikitą Liaminem i Dmitrijem Barsukiem z Rosji. W pierwszej partii nasi siatkarze doskonale radzili sobie z rywalami i wygrali tego seta do 17. Potem jednak do głosu doszli Rosjanie, którzy w drugiej partii okazali się lepsi w końcówce i wygrywając do 18, wyrównali stan spotkania. O wyniki miał więc rozstrzygnąć tie-break, w nim jednak Fijałek i Prudel nie mieli już żadnych problemów. Pewnie wygrali 15:9 i zanotowali na swoim koncie drugie grupowe zwycięstwo. Na koniec rundy grupowej Polacy zmierzyli się z Reinderem Nummerdorem i Christiaanem Varenhorstem z Holandii. Obie pary stoczyły bardzo zacięte spotkanie, które zakończyło się dopiero po walce w tie-breaku. Otwarcie spotkania należało do biało-czerwonych, którzy grali skuteczniej od rywali i popełnili mniej błędów. W kolejnych odsłonach gra mocno się wyrównała, a zwycięstwo obu partii decydowało się w końcówkach. Niestety, w ostatniej nerwy lepiej utrzymali na wodzy Holendrzy i to oni triumfowali w całym meczu, po autowym zbiciu reprezentantów Polski.

Świetnie spisują się również w swojej grupie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Nasi siatkarze wczoraj pokonali rywali z Niemiec, a w czwartek zmierzyli się z groźną łotewską parą Aleksandrs Samoilovs/Janis Smedins. W pierwszym secie zacięta walka trwała do końca, jednak ostatecznie partię na swoją korzyść rozstrzygnęli Łotysze. W drugiej partii jednak nasi siatkarze nie dali już rywalom żadnych szans. Rozbili przeciwnika 21:11 i z optymizmem przystąpili do decydującej partii. W tie-breaku biało-czerwoni poszli za ciosem i wygrywając 15:11, zapisali na swoim koncie drugie zwycięstwo.

Ostatni mecz grupowy Łosiak i Kantor rozgrywali z Rosjanami. Jak się okazało, Oleg Stojanowskij i Artiom Jarzutkin postawili biało-czerwonym trudne warunki, ale nie potrafili ich pokonać. To polski duet lepiej rozkładał siły w poszczególnych setach, a w decydujących momentach zachowywał chłodne głowy. Niewiele brakowało, by rywale przedłużyli rywalizację, ale Polacy im na to nie pozwolili. To była trzecia wygrana Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora, więc biało-czerwoni pewnie awansowali do 1/8 finału turnieju Grand Slam w Rio de Janeiro.

grupa B:
Fijałek/Prudel POL [15] – Liamin/Barsuk RUS [31] 2:1
(21:17, 18:21, 15:9)
Nummerdor/Varenhorst NED [2] – Fijałek/Prudel POL [15] 2:1
(16:21, 21:19, 20:18)

grupa G:
Samoilovs/Smedins J. LAT [7] – Łosiak/Kantor POL [23] 1:2
(21:19, 11:21, 11:15)
Łosiak/Kantor POL [23] –  Stojanowskij/Jarzutkin RUS [26] 2:0
(21:18, 22:20)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved