Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Rio: Kolejne wygrane Polaków

GS Rio: Kolejne wygrane Polaków

Polskie męskie pary występujące w turnieju głównym Grand Slam w Rio de Janeiro nie zwalniają tempa. W kolejnych meczach grupowych Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pokonali rosyjską parę Liamin/Barsuk, z kolei Piotr Kantor i Bartosz Łosiak okazali się lepsi od pary Samoilovs/Smedins z Łotwy. Następnie młodszy polski duet pokonał Rosjan i zapisał na swoim koncie trzecią wygraną. Niestety rozgrywki grupowe porażką zakończyli Fijałek i Prudel.

Doskonale grają polscy siatkarze plażowi w turnieju Grand Slam w Rio de Janeiro. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel po wczorajszym zwycięstwie z Ricardo i Emanuelem w swoim drugim spotkaniu w grupie zmierzyli się z Nikitą Liaminem i Dmitrijem Barsukiem z Rosji. W pierwszej partii nasi siatkarze doskonale radzili sobie z rywalami i wygrali tego seta do 17. Potem jednak do głosu doszli Rosjanie, którzy w drugiej partii okazali się lepsi w końcówce i wygrywając do 18, wyrównali stan spotkania. O wyniki miał więc rozstrzygnąć tie-break, w nim jednak Fijałek i Prudel nie mieli już żadnych problemów. Pewnie wygrali 15:9 i zanotowali na swoim koncie drugie grupowe zwycięstwo. Na koniec rundy grupowej Polacy zmierzyli się z Reinderem Nummerdorem i Christiaanem Varenhorstem z Holandii. Obie pary stoczyły bardzo zacięte spotkanie, które zakończyło się dopiero po walce w tie-breaku. Otwarcie spotkania należało do biało-czerwonych, którzy grali skuteczniej od rywali i popełnili mniej błędów. W kolejnych odsłonach gra mocno się wyrównała, a zwycięstwo obu partii decydowało się w końcówkach. Niestety, w ostatniej nerwy lepiej utrzymali na wodzy Holendrzy i to oni triumfowali w całym meczu, po autowym zbiciu reprezentantów Polski.

Świetnie spisują się również w swojej grupie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Nasi siatkarze wczoraj pokonali rywali z Niemiec, a w czwartek zmierzyli się z groźną łotewską parą Aleksandrs Samoilovs/Janis Smedins. W pierwszym secie zacięta walka trwała do końca, jednak ostatecznie partię na swoją korzyść rozstrzygnęli Łotysze. W drugiej partii jednak nasi siatkarze nie dali już rywalom żadnych szans. Rozbili przeciwnika 21:11 i z optymizmem przystąpili do decydującej partii. W tie-breaku biało-czerwoni poszli za ciosem i wygrywając 15:11, zapisali na swoim koncie drugie zwycięstwo.

Ostatni mecz grupowy Łosiak i Kantor rozgrywali z Rosjanami. Jak się okazało, Oleg Stojanowskij i Artiom Jarzutkin postawili biało-czerwonym trudne warunki, ale nie potrafili ich pokonać. To polski duet lepiej rozkładał siły w poszczególnych setach, a w decydujących momentach zachowywał chłodne głowy. Niewiele brakowało, by rywale przedłużyli rywalizację, ale Polacy im na to nie pozwolili. To była trzecia wygrana Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora, więc biało-czerwoni pewnie awansowali do 1/8 finału turnieju Grand Slam w Rio de Janeiro.