Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Rio: Dwa zwycięstwa biało-czerwonych

GS Rio: Dwa zwycięstwa biało-czerwonych

Udanie udział w turnieju Grand Slam rozgrywanym w Rio de Janeiro rozpoczęli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Młody polski duet w dwóch setach pokonał znaną niemiecką parę Erdmann/Matysik. Pierwszy set był pełny walki, a drugi już w pełni kontrolowany przez Polaków.  W tie-breaku zakończył się pojedynek Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla. Polacy pokonali legendarną brazylijską dwójkę  Ricardo/Emanuel. Przypomnijmy, biało-czerwoni wciąż walczą o to, aby pojechać na sierpniowe igrzyska olimpijskie.

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor dzień wcześniej udanie przebrnęli przez fazę kwalifikacyjną, a w środę wygraną rozpoczęli zmagania grupowe. Bardziej doświadczeni reprezentanci Niemiec jedynie w pierwszym secie utrzymywali swój poziom gry, w kolejnej odsłonie oddając już inicjatywę Polakom. Duet Łosiak/Kantor wykorzystał nieskuteczność w poczynaniach rywali i choć w pierwszej odsłonie miał pewne problemy, to w drugiej już w pełni rozwinął skrzydła. Pojedynek trwał chwilę ponad 40 minut, wszystko przez dość wyrównaną walkę w partii pierwszej. W środę siatkarze rozgrywają po jednym meczu, dlatego dopiero w czwartek polska dwójka zmierzy się z łotewską dwójką Samoilovs/Smedins J. i Rosjanami Stojanowskij/Jarzutkin.

Erdmann/Matysik GER [10] – Łosiak/Kantor POL [23] 0:2
(21:23, 12:21)

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel mieli okazję powalczyć przeciwko Emanuelowi Rego – dla którego Grand Slam w Rio de Janeiro jest ostatnim turniejem w karierze. Do tej pory z legendarną parą Ricardo/Emanuel polska dwójka miała okazję spotkać się dwa razy i w tej rywalizacji jest remis. W Grand Slamie w Sao Paulo 2:0 triumfowali Brazylijczycy, w Yokohamie natomiast wygrali biało-czerwoni, także w dwóch setach. W Rio de Janeiro tę rywalizację wygraną zamknęli Polacy, którzy triumfowali w tie-breaku. Obie pary stoczyły ciekawy i momentami bardzo zacięty pojedynek. W pierwszej odsłonie duże znaczenie miały dobre zagrywki biało-czerwonych, którzy wyraźnie utrzymywali inicjatywę po swojej stronie. Nie udało się im zakończyć spotkania w minimalnej liczbie setów, bowiem w drugim secie triumfowali rywale, partia decydująca padła już jednak ich łupem. W czwartek Fijałka i Prudla czeka ciężka przeprawa z Holendrami Nummerdor/Varenhorst i starcie z rosyjskim duetem Liamin/Barsuk.

Fijałek/Prudel POL [15] – Ricardo/Emanuel BRA [18] 2:1
(21:14, 19:21, 15:12)