Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Rio: Dobra forma i dwie wygrane Polek

GS Rio: Dobra forma i dwie wygrane Polek

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek rozpoczęły rywalizację w turnieju głównym Grand Slam w Rio de Janeiro. W pierwszym meczu grupowym Polki pokonały po tie-breaku parę z egzotycznego Vanuatu. Jeszcze w środę walczyły ze słowacką parą Dubovcova/Nestarcova. To starcie także zakończyło się po trzysetowej walce, w której lepsze okazały się reprezentantki Polski.

W turnieju głównym Grand Slam w Rio de Janeiro gra tylko jedna polska para żeńska. Monika Brzostek i Kinga Kołosińska trafiły do grupy E, w której pierwszymi rywalkami Polek był duet z Vanuatu –  Linline Matauatu i Miller Pata. Biało-czerwone miały spore kłopoty w pierwszym secie i przegrały w końcówce do 18. W drugiej partii zacięta rywalizacja trwała aż do końca. Na szczęście Polki w ostatnich piłkach zachowały więcej sił i wygrywając na przewagi 23:21, doprowadziły do remisu w tym spotkaniu. W decydującym secie nie było łatwo, jednak nasze reprezentantki pokonały rywalki 15:12 i zanotowały na swoim koncie pierwszą wygraną w turnieju.

Wieczorem czasu polskiego nasze siatkarki stoczyły walkę z Natalią Dubovcovą i Dominiką Nestarcovą ze Słowacji. Do tej pory w turniejach FIVB obie pary spotykały się trzykrotnie, a dwa razy wygrywały Słowaczki. Monika Brzostek i Kinga Kołosińska pokonały je w olsztyńskim Grand Slamie w dwóch setach. Jednak Kinga Kołosińska i Monika Brzostek miały z nimi małe i dość świeże rachunki do spłacenia. Słowaczki w II rundzie kwalifikacji obecnych zawodów Grand Slam w Rio de Janeiro wyeliminowały z turnieju inną polską dwójkę – Baran/Gruszczyńska. Najlepsza obecnie polska para kobieca udanie zrewanżowała się im za to i odniosła zwycięstwo. Rywalki walczyły i od początku jasne było, że tanio skóry nie sprzedadzą. Monika i Kinga po przegraniu partii premierowej znalazły jednak na nie sposób i wygrały dwie kolejne odsłony.

Najtrudniejszy pojedynek czeka Polki w czwartek, kiedy to na koniec rundy grupowej zmierzą się z brazylijską parą Juliana Felisberta Da Silva/Taiana Lima.