Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Olsztyn: Turniej już bez polskich par

GS Olsztyn: Turniej już bez polskich par

Nie powiodło się Polakom w II rundzie turnieju Grand Slam w Olsztynie. Na tym etapie wszystkie trzy pary zakończyły swój udział w imprezie. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak nie sprostali Brazylijczykom, parze Alison/Bruno. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrali z Kanadyjczykami Schalk/Saxton, zaś Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz musieli uznać wyższość Amerykanów Johna Hydena i Tri Bourne’a.

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor nie mieli w II rundzie turnieju łatwego zadania. Naprzeciwko polskiego duetu stanęli bowiem Brazylijczycy – Alison Cerutti i Bruno Schmidt. Polacy zaczęli jednak odważnie, pierwszy set spotkania był bardzo zacięty. Rywale z Ameryki Południowej wygrali partię dopiero po długiej grze na przewagi – 30:28. Druga odsłona nie była już tak wyrównana, jak ta inauguracyjna. Para Alison/Bruno zdołała odskoczyć polskiemu duetowi i wygrała seta z czteropunktową nadwyżką 21:17. Tym samym to brazylijska ekipa awansowała do kolejnego etapu turnieju.

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zmierzyli się z Kanadyjczykami Chaimem Schalkiem i Benem Saxtonem. Pierwsza partia meczu padła łupem ekipy z Ameryki Północnej, która pokonała polską drużynę 21:17. Polacy nie zamierzali jednak składać broni. Biało-czerwony duet przebudził się  w partii numer dwa, pokonując tym razem zawodników z Kanady 21:19. O losach spotkania decydował zatem tie-break, ale w nim ponownie górą byli Schalk z Saxtonem, którzy triumfowali 15:12. Rywalami Kanadyjczyków w kolejnym meczu będą pogromcy Łosiaka i Kantora – Alison/Bruno.

Nie powiodło się także trzeciej polskiej drużynie Michałowi Kądziole i Jakubowi Szałankiewiczowi. Oni z kolei stanęli naprzeciwko amerykańskiej pary John Hyden/Tri Bourne. Zwycięstwo nie przyszło jednak reprezentantom USA tak łatwo, bowiem do wyłonienia triumfatora tego starcia również potrzebny był tie-break. Udanie mecz otworzyli Hyden z Bournem, którzy pokonali Polaków w pierwszej partii 22:20. W drugiej odsłonie więcej zimnej krwi zachowali biało-czerwoni i to oni tym razem byli górą, wygrywając 21:18. W decydującym secie kropkę nad i postawili Amerykanie, którzy pokonali polski duet 15:13.

Alison/Bruno [BRA] – Łosiak/Kantor [POL] 2:0
(30:28, 21:17)

Schalk/Saxton [CAN] – Fijałek/Prudel [POL] 2:1
(21:17, 19:21, 15:12)

Hyden/Bourne [USA] – Kądzioła/Szałankiewicz [POL] 2:1
(22:20, 18:21, 15:13)