Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Olsztyn: Trzy polskie żeńskie pary walczyły w kwalifikacjach

GS Olsztyn: Trzy polskie żeńskie pary walczyły w kwalifikacjach

fot. FIVB

Trzy polskie pary przystąpiły do kwalifikacji w olsztyńskim turnieju Grand Slam kobiet. Agata Trybuła i Monika Gorzka odpadły w pierwszej rundzie z Czeszkami, Agnieszce Wołoszyn i Aleksandrze Zdon nie udało się powalczyć z parą ukraińską. Do II rundy kwalifikacji przeszły natomiast Natalia Gruszczyńskiej i Agnieszka Adamek, jednak w kolejnym meczu trafiły na parę brazylijską, która nie dała im żadnych szans.

Trzy polskie pary walczyły we wtorek w kwalifikacjach do turnieju głównego Grand Slam w Olsztynie. Miejsce w turnieju głównym, który rozpocznie się w środę, mają zapewnione Kinga Kołosińska/Monika Brzostek, Jagoda Gruszczyńska/Dorota Strąg oraz Katarzyna Kociołek/Martyna Wardak, chociaż występ tych pierwszych stoi jeszcze pod znakiem zapytania ze względów zdrowotnych.Agata Trybuła i Monika Gorzka to najmłodsza polska para, który przystąpiła do kwalifikacji. Polki w I rundzie trafiły na czeski duet Hana Tresnáková/Anna Dostalova. Jak się okazało, bardziej doświadczone rywalki pewnie wygrały z biało-czerwonymi w dwóch setach do 16 i 16, zamykając im drogę do turnieju głównego. W drugim spotkaniu Agnieszka Wołoszyn i Aleksandra Zdon, czwarta para niedawno zakończonego w Toruniu turnieju Pucharu Polski, zmierzyła się z Inną Machno i Iryną Machno z Ukrainy. Polki nie były w stanie w pierwszym secie nawiązać wyrównanej gry w przeciwniczkami i przegrały dość wysoko do 11. W drugim secie Ukrainki jeszcze bardziej zdominowały wydarzenia na boisku, szybko uzyskały przewagę, którą stopniowo powiększały i wygrały jeszcze wyżej – do 7.

W trzecim meczu I rundy kwalifikacji Natalia Gruszczyńska i Agnieszka Adamek zmierzyły się z  Lucianą PierangeliSimone Sittig z Republiki Południowej Afryki. Rywalki nie okazały się być zbyt wymagające dla naszych siatkarek, które pewnie w dwóch setach wygrały ten mecz. Polki pozwoliły przeciwniczkom zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie tego jednostronnego pojedynku zdobyć zaledwie po 10 punktów i awansowały do II rundy kwalifikacji. Tu niestety czekała je dużo trudniejsza przeprawa, bowiem rywalkami w spotkaniu o awans do turnieju głównego były Brazylijki Maria AntonelliLiliane Maestrini. Siatkarki z Ameryki Południowej okazały się o klasę lepsze od naszych zawodniczek. W pierwszym secie wygrały z nimi do 9, w drugim rozgromiły je, pozwalając na zdobycie zaledwie 6 punktów i tym samym zamknęły im drogę do turnieju głównego.

Kwalifikacje – I runda:
Tresnáková/Dostalova CZE [17] – Trybuła/Gorzka POL [16] 2:0
(21:16, 21:16)
Wołoszyn/Zdon POL [19] – Makhno In./Makhno Ir. UKR [14] 0:2
(11:21, 7:21)
Pierangeli/Sittig RSA [15] – Adamek/Gruszczyńska POL [18] 0:2
(10:21, 10:21)

Kwalifikacje – II runda:
Adamek/Gruszczyńska POL [18] – Maria Antonelli/Lili BRA [2] 0:2
(9:21, 6:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved