Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Olsztyn: Po południu Polakom nie poszło…

GS Olsztyn: Po południu Polakom nie poszło…

Trzy mecze rozegrały polskie pary w popołudniowej sesji podczas rozgrywanego w Olsztynie turnieju Grand Slam. Swoje mecze przegrali Kądzioła i Szałankiewicz, Fijałek i Prudel, a także Łosiak i Kantor. Na szczęście mimo tych porażek te pary, podobnie jak Kosiak i Rudol, awansowały do dalszych gier. Na fazie grupowej turniej zakończyli tylko Bryl i Kujawiak.

Ogromna wichura i nawałnica, która przeszła w godzinach popołudniowych, przerwała na jakiś czas turniej Grand Slam w Olsztynie. Na szczęście wiatr ustał na tyle, że zawody można było kontynuować, a organizatorzy doskonale sobie poradzili z małymi uszkodzeniami, jakie powstały po nawałnicy.W popołudniowych meczach trzy polskie pary kończyły swoje rozgrywki grupowe. W grupie A Bartosz Łosiak i Piotr Kantor zmierzyli się z łotewską parą Martins Plavins/Haralds Regza, a stawką meczu było drugie miejsce w tabeli. Polacy dzielnie dotrzymywali kroku rywalom w pierwszym secie, przegrali jednak do 18. W drugiej partii biało-czerwonym udało się doprowadzić do zaciętej końcówki, jednak na przewagi przegrali 20:22 i po raz drugi w tym turnieju zeszli z boiska pokonani. Łosiak i Kantor z jednym zwycięstwem na koncie zajęli 3. miejsce w grupie i jutro zobaczymy ich w meczu I rundy pucharowej.

Nie wyszedł mecz również Michałowi Kądziole i Jakubowi Szałankiewiczowi, którzy zmierzyli się z rozstawionymi z nr 2 w turnieju Brazylijczykami Alisonem Ceruttim i Bruno Schmidtem. Utytułowani i o wiele bardziej doświadczeni rywale udowodnili swoją wyższość w dwóch partiach wygranych do 16. Obie pary przed tym spotkaniem miały na swoim koncie dwie wygrane i stawką meczu było 1. miejsce w grupie i awans bezpośrednio do II rundy. Cel ten osiągnęli rywale, a Polacy z 2. miejsca awansowali do I rundy pucharowej.

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel w ostatnim meczu grupy G zmierzyli się z inną brazylijską parą Pedro Solberg/Evandro Oliveira. W pierwszym, wyrównanym secie Polacy byli bliscy wygranej, jednak w końcówce to rywale przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść (21:19). W drugiej partii Brazylijczycy byli już o wiele lepsi i pokonali naszych siatkarzy do 12, notując na swoim koncie drugą wygraną. W grupie G dwa zwycięstwa mieli również Polacy i Norwegowie. Najlepszy stosunek setów mieli jednak Brazylijczycy i oni zagrają jutro w II rundzie. Fijałek i Prudel awansowali z drugiego miejsca w grupie.

Przypomnijmy, że czwartą polską parą, która awansowała do dalszych gier (z 3. miejsca w grupie), są Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Mimo jednego zwycięstwa 4. miejsce w swojej grupie zajęli Michał Bryl i Bartosz Kujawiak i odpadli już z turnieju.

grupa A:
Łosiak/Kantor POL [1] – Plavins/Regza LAT [16] 0:2
(18:21, 20:22)

grupa B:
Alison/Bruno Schmidt BRA [2] – Kądzioła/Szałankiewicz POL [15] 2:0
(21:16, 21:16)

grupa G:
Pedro Solberg/Evandro BRA [7] – Fijałek/Prudel POL [10] 2:0
(21:19, 21:12)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved