Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Olsztyn: Niemki triumfują w Olsztynie

GS Olsztyn: Niemki triumfują w Olsztynie

fot. FIVB

Laura Ludwig i Kira Walkenhorst po zaciętym, trzysetowym pojedynku finałowym pokonały utytułowane Brazylijki. Larissa i Talita wyjadą z Olsztyna ze srebrnymi medalami, z kolei dużym zaskoczeniem jest to, że na najniższym stopniu podium znalazły się Natalia Dubovcova oraz Dominika Nestarcova ze Słowacji. 

Po dość jednostronnych półfinałach kibice w Olsztynie spodziewali się znacznie większych emocji w pojedynkach o medale. Mecz o brązowy medal był pojedynkiem faworyzowanych Brazylijek z ciekawą mieszanką doświadczenia z młodością, którą stanowi niewątpliwie para Dubovcova/Nestarcova. W pierwszym secie nasze południowe sąsiadki musiały „wyszarpać” zwycięstwo Eduardzie Santos Elize Mai po walce na przewagi. Później jednak zaczęły grać dużo swobodniej i zasłużenie zwyciężyły w drugim secie i całym meczu. – To dla nas wielki sukces, tydzień temu byłyśmy w Hamburgu, tutaj przyjechałyśmy po prostu dobrze zagrać, a teraz mamy brązowy medal. Jesteśmy bardzo zmęczone, ale też bardzo szczęśliwe, bo w przyszłym tygodniu gramy Continental Cup w Stavanger i teraz wiemy, że jesteśmy w stanie sprostać najlepszym parom na świecie. Atmosfera w Olsztynie była wspaniała, widownia dzisiaj kibicowała nam, co było niesamowite. Zresztą cały turniej bardzo nam się podobał, czułyśmy się tu świetnie! – mówiła po wygranym starciu o brązowy medal Dominika Nestarcova. Tym samym pogromczynie Kingi Kołosińskiej i Moniki Brzostek stanęły w Olsztynie na najniższym stopniu podium.Dubovcova/Nestarcova SVK [23] – Duda/Elize Maia BRA [9] 2:0
(22:20, 21:14)

Finał był widowiskiem, które nie zawiodło oczekiwań. W pierwszym secie Larissa i Talita uległy co prawda parze z Niemiec w samej końcówce, ale to tylko podrażniło ich ambicje. Rozbite w drugiej odsłonie Laura Ludwig Kira Walkenhorst pokazały jednak charakter, mistrzynie Europy w tie-breaku zachowały więcej sił i chłodnej głowy, dzięki czemu to one wygrały turniej Grand Slam w Olsztynie.  – Jesteśmy bardzo szczęśliwe, bo grałyśmy lepiej z meczu na mecz i zaprezentowałyśmy się bardzo dobrze jako drużyna. To był bardzo trudny turniej, jest tu wiele drużyn, które zakwalifikowały się na igrzyska olimpijskie, ale my zawsze staramy się wypaść dobrze jako zespół i zagrać jak najlepiej możemy. Teraz prawdopodobnie potrzebujemy kilku wolnych dni – powiedziała po wygranej Laura Ludwig.

Larissa/Talita BRA [2] – Ludwig/Walkenhorst GER [3] 1:2
(18:21, 21:15, 10:15)

źródło: grandslam.pzps.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved