Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Olsztyn: Kołosińska i Brzostek z dwoma wygranymi

GS Olsztyn: Kołosińska i Brzostek z dwoma wygranymi

W drugiej serii dzisiejszych spotkań żeńskiego turnieju Grand Slam w Olsztynie wystąpiły dwie polskie pary. Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg po raz drugi zeszły z boiska pokonane, ale Monika Brzostek i Kinga Kołosińska mimo niezbyt dobrego początku spotkania wygrały po raz drugi i są już pewne awansu do kolejnej rundy.

Drugiej porażki w olsztyńskim turnieju doznały Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg. Po południu ich rywalkami były Niemki Laura Ludwig i Kira Walkenhorst, które w sobotę świętowały zwycięstwo w turnieju z serii Major w Hamburgu. Nic więc dziwnego, że to przeciwniczki były faworytkami tego spotkania i od początku meczu dobrze się z tej roli wywiązywały. Polkom brakowało nieco umiejętności, by dorównać rywalkom i przegrały w dwóch szybkich setach do 14 i do 13. Sytuacja Gruszczyńskiej i Strąg w grupie C po dwóch porażkach jest nie do pozazdroszczenia. Aby myśleć o awansie do dalszych gier, Polki musiałyby wygrać jutro z inną niemiecką parą, Bieneck/Großner.

Niezbyt dobrze swój drugi mecz w środę rozpoczęły Monika Brzostek i Kinga Kołosińska. Pochodzące z Kanady Melissa Humana-Paredes i Taylor Pischke całkowicie zaskoczyły nasze zawodniczki w pierwszym secie. Polki wydawały się bezradne, traciły punkty seriami i nic dziwnego, że przegrały wysoko do 12. Na szczęście biało-czerwone wróciły do swojej gry w drugim secie. Szybko wypracowały sobie bezpieczną, kilkupunktową przewagę, którą spokojnie dowiozły do końca. Druga partia zakończyła się wynikiem 21:16 dla Polek i o zwycięstwie miał decydować tie-break. Decydującą partię Brzostek i Kołosińska zaczęły wyśmienicie, od prowadzenia 6:1. Kanadyjki próbowały dorabiać straty, ale nasze zawodniczki nie zwykły tracić takiej przewagi (10:5). W końcówce jeszcze przyspieszyły i pewnie wygrały do 8, notując na swoim koncie drugie zwycięstwo w turnieju. Pewne awansu do kolejnej rundy Kołosińska i Brzostek w czwartek rozegrają jeszcze ostatni mecz grupowy z parą z Niemiec.