Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Olsztyn: Kołosińska i Brzostek pożegnały się z turniejem

GS Olsztyn: Kołosińska i Brzostek pożegnały się z turniejem

fot. FIVB

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zakończyły swoją przygodę z turniejem Grand Slam Olsztyn na 1. rundzie. W niej polska para eksportowa przegrała 1:2 ze Słowaczkami Dominiką Nestarcovą i Natalią Dubovcovą. Polki wygrały premierową partię, która zakończyła się na korzyść biało-czerwonych w nietypowym jak na siatkówkę plażową stosunku 27:25. Jednak w pozostałych odsłonach musiały uznać wyższość rywalek.

Gdy na początku premierowej partii Kinga Kołosińska i Monika Brzostek wysunęły się na prowadzenie 5:3, nic nie zapowiadało późniejszych emocji. Jednak niżej notowane rywalki (numer 23) nie zamierzały tak łatwo się poddać i mocno napsuły krwi biało-czerwonym. O ostatecznym wyniku musiała decydować gra na przewagi, a w niej zwycięstwo udało się wyszarpać gospodyniom (27:25). Pomimo przegranej Dubovcova i Nestarcova wyraźnie nabrały ochoty do gry, a co najważniejsze, były coraz bardziej skuteczne w swoich poczynaniach. Przyjezdne dość pewnie zwyciężyły w drugiej partii, zachowując pięć punktów przewagi i doprowadziły do tie-breaka. Piątą odsłonę lepiej rozpoczęły Słowaczki od prowadzenia 2:0. Siatkarki z kraju naszych południowych sąsiadów zachowały inicjatywę do końca starcia, wygrywając 15:11 i w całym meczu 2:1. Tym samym to one zameldowały się w 2. etapie olsztyńskich zmagań.

Monika Brzostek zwróciła uwagę, że sam występ w turnieju Grand Slam Olsztyn był wartościowy wobec niedawnej kontuzji Kingi Kołosińskiej. – Na pewno cieszmy się, że w ogóle wystąpiłyśmy w tym turnieju, bo nie byłyśmy tego pewne. Dałyśmy z siebie wszystko, miałyśmy tutaj szanse w tym meczu wygrać nawet 2:0 – nie zrobiłyśmy tego i stąd ta porażka 1:2. Rywalki dobrze zagrały zagrywką i my już też nie byłyśmy takie skuteczne, ale zagrałyśmy i myślę, że to się liczy – przyznała siatkarka.Kołosińska/Brzostek POL [1] – Dubovcova/Nestarcova SVK [23] 1:2
(27:25, 16:21, 11:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved