Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Olsztyn: Dwie polskie męskie pary odpadły w kwalifikacjach

GS Olsztyn: Dwie polskie męskie pary odpadły w kwalifikacjach

fot. FIVB

W Olsztynie rozpoczęły się kwalifikacje do turnieju głównego Grand Slam, w których wzięły udział dwie polskie pary. Marcin Chiniewicz i Maciej Kałuża oraz Bartłomiej Dzikowicz i Adam Parcej przegrali swoje spotkania już w I rundzie i pożegnali się z turniejem. W turnieju głównym zagra jednak pięć innych polskich par.

Do kwalifikacji turnieju męskiego Grand Slam w Olsztynie przystąpiły dwie polskie pary. Marcin Chiniewicz i Maciej Kałuża w pierwszej rundzie trafili na Serbów Stefan Basta/Lazar Kolarić. Rywale w pierwszym secie okazali się lepsi od naszych reprezentantów, spokojnie wygrywając do 16. W drugiej partii Polacy nawiązali już z rywalami wyrównaną walkę, niestety, w końcówce znów przegrali, tym razem do 18, i pożegnali się z turniejem.Bartłomiej Dzikowicz i Adam Parcej zmierzyli się z Tobiasem Winterem i Lorenzem Petutschnigem z Austrii. Wyżej notowani rywale zdominowali grę w pierwszym secie i wysoko pokonali biało-czerwonych do 14. Sporo emocji było natomiast w drugiej partii. Polacy walczyli z Austriakami jak równy z równym i doprowadzili do zaciętej końcówki. W niej częściej mylili się rywale i nasi siatkarze doprowadzili do tie-breaka. W decydującej partii Dzikowicz i Parcej znów nie ustępowali rywalom, ale tym razem końcówka była dla pary z Austrii. Winter i Petutschnig wygrali 15:13 i to oni w II rundzie walczyć będą o awans do turnieju głównego.

W rozpoczynających się w czwartek rozgrywkach grupowych weźmie udział pięć innych polskich par. Będą to mający już kwalifikację olimpijską Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Oprócz nich na olsztyńskich boiskach zobaczymy również Michała Kądziołę i Jakuba Szałankiewicza, a także dwie pary, które otrzymały „dziką kartę” – Macieja Kosiaka i Macieja Rudola oraz Kacpra Kujawiaka i Michała Bryla.

Kwalifikacje – I runda:
Chiniewicz/Kałuża POL [25] – Basta/Kolarić SRB [8] 0:2
(16:21, 18:21)
Winter/Petutschnig AUT [9] – Dzikowicz/Parcej POL [24] 2:1
(21:14, 21:23, 15:13)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved