Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Moskwa: Polki walczyły, ale zakończyły porażką

GS Moskwa: Polki walczyły, ale zakończyły porażką

fot. FIVB

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek porażką z Brazylijkami, Juliana/Lima, zakończyły fazę grupową w turnieju z cyklu Grand Slam, który odbywa się w Moskwie. Polki podniosły się po deklasacji w pierwszym secie, ale w trzeciej odsłonie nie potrafiły postawić kropki nad i, przez co z jedną wygraną uplasowały się na trzecim miejscu w grupie.

W meczu kończącym rywalizację w fazie grupowej zawodów w Moskwie Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zmierzyły się z brazylijskim duetem – Juliana/Lima. O pierwszej partii biało-czerwone zapewne chciałyby jak najszybciej zapomnieć, bowiem rywalki udzieliły im w niej srogiej lekcji siatkówki. Od początku spotkania przejęły inicjatywę, dzieląc i rządząc na boisku. Polki popisywały się tylko pojedynczymi udanymi zagraniami, przez co przewaga zawodniczek z Ameryki Południowej rosła w zastraszającym tempie. Ostatecznie Kołosińska i Brzostek nie odbudowały się już w tej części spotkania, przegrywając ją do 9.

Jednak w drugiej partii nie pozwoliły rywalkom na dyktowanie warunków gry. Od początku walczyły z nimi cios za cios. Wprawdzie w pewnym momencie Brazylijki odskoczyły na dwa oczka, ale chwilę później to biało-czerwone miały niewielką przewagę. Co więcej, dzięki niej zyskały więcej pewności siebie, a przeciwniczki wyraźnie spuściły z tonu. W ich grze brakowało już dokładności, a także pomysłu na przeciwstawienie się Kołosińskiej i Brzostek, czego efektem była porażka do 18. W decydującej odsłonie walka toczyła się cios za cios, ale w drugiej jej fazie Brazylijki wypracowały sobie niewielką przewagę, której nie oddały już do końca spotkania. Ostatecznie wygrały 2:1, pieczętując tym samym pierwsze miejsce w grupie.Juliana/Lima BRA [6] – Kołosińska/Brzostek POL [11] 2:1
(21:9, 18:21, 15:11)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved