Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Moskwa: Łosiak i Kantor powalczą o medale!

GS Moskwa: Łosiak i Kantor powalczą o medale!

Na etapie ćwierćfinałów w moskiewskim Grand Slamie pozostała tylko jedna polska para męska. Jak się okazało, Bartosz Łosiak i Piotr Kantor nie poprzestali na tym i po pokonaniu w tie-breaku Brazylijczyków awansowali do półfinału turnieju. Polacy na własne życzenie przegrali w secie numer jeden, ale w kolejnych już bez większych problemów poradzili sobie z rywalami z Ameryki Południowej.

Obie pary walczyły o każdy punkt od początku spotkania i przez długi czas wymieniały się punktami. Co jakiś czas świetne akcje przeplatane były błędami, ale mecz toczył się na styku. W połowie odsłony numer jeden udane akcje Polaków oraz chwila dekoncentracji rywali sprawiły, że duet Kantor/Łosiak odskoczył na trzy punkty (16:13). Dzięki temu biało-czerwoni zaczęli pewnie zmierzać do wygranej. Byli już o krok od triumfu (20:17) i wtedy coś się zacięło. Polska para nie wykorzystała pięciu piłek setowych, a coraz większą presję na naszych reprezentantach zaczęli wywierać Brazylijczycy. Zupełnie pogubieni Polacy nie zdołali zatrzymać rywali, którzy chwilę później wywalczyli „setówkę”, a niedługo później zamknęli partię wygraną. Podrażnieni porażką w praktycznie wygranym secie biało-czerwoni w kolejnej części nie pozwolili brazylijskiej parze choć na chwilę przejąć inicjatywy. Łosiak i Kantor utrzymywali dobry poziom gry i skutecznie odpierali wszystkie ataki przeciwników, dzięki czemu wygrali do 16. W tie-breaku team z Polski kontynuował dobrą grę i kontrolował boiskowe wydarzenia od samego początku (5:2, 7:3). Mimo wszystko Brazylijczycy próbowali zmienić bieg seta, ale nie byli już w stanie nic wskórać (7:13). Biało-czerwoni tym razem byli poza ich zasięgiem i już nie pozwolili sobie na chwilę słabości, wygrywając w meczu i awansując do półfinału Grand Slamu w Moskwie.

Łosiak/Kantor POL [17] – Vitor Felipe/Álvaro Filho BRA [21] 2:1
(23:25, 21:16, 15:7)