Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > GS Moskwa: Łosiak i Kantor grają dalej

GS Moskwa: Łosiak i Kantor grają dalej

fot. archiwum

Ze zmiennym szczęściem poradziły sobie polskie pary w 1. rundzie Grand Slam rozgrywanego w Moskwie. Jacob Gibb i Casey Patterson okazali się przeszkodą nie do przejścia dla Jakuba Szałankiewicza i Michała Kądzioły. Polski duet przegrał 0:2 i tylko w drugiej odsłonie był w stanie nawiązać walkę z oponentami. Dużo lepiej zaprezentowali się Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy bez większych problemów pokonali bez straty seta Francuzów Krou i Rowlandsona, dzięki czemu zameldowali się w 1/8 finału turnieju. W II rundzie na swój mecz czekają Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel.

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz nie zdołali przeciwstawić się rozstawionym z numerem drugim Gibbowi i Pattersonowi. Amerykanie szybko narzucili swój styl gry, wypracowując zaraz w pierwszym secie czteropunktowe prowadzenie (7:3). Z każdą chwilą gra utytułowanych rywali coraz bardziej się nakręcała, przez co ich przewaga wynosiła już osiem oczek (19:11), którą to zaliczkę zachowali do samego końca. W drugiej partii miało miejsce odrobinę więcej walki, a biało-czerwonym udało się nawet wyjść na prowadzenie (7:5), jednak przeciwnicy nie pozwolili im rozwinąć skrzydeł. Gibb i Patterson przejęli kontrolę i pewnie wygrali całe spotkanie 2:0, zamykając tym samym polskiej parze drogę do 2. rundy turnieju.

Gibb/Patterson USA [2] – Kądzioła/Szałankiewicz POL [24] 2:0
(21:13, 21:18)Piotr Kantor i Bartosz Łosiak odnieśli zdecydowane zwycięstwo nad duetem Krou/Rowlandson. W premierowej odsłonie to Francuzi jako pierwsi zbudowali trzypunktową zaliczkę (7:4). Jednak Polacy zdołali odrobić straty i wyjść na prowadzenie 11:10, by z czasem ustabilizować swoją dyspozycję i finalnie zwyciężyć 21:18. Druga odsłona była już popisem możliwości siatkarzy znad Wisły, którzy ewidentnie złapali wiatr w żagle i wygrali wysoko 21:13. Tym samym Łosiak i Kantor dołączyli do Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla, którzy zajmując 1. miejsce w grupie, automatycznie awansowali do 2. rundy. W niej jednak czeka Polaków trudna przeprawa, bowiem zmierzą się z brazylijską parą Pedro Solberg/Evandro.

Krou/Rowlandson FRA [22] – Łosiak/Kantor POL [17] 0:2
(18:21, 13:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved