Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Moskwa: Kołosińska i Brzostek prą do przodu!

GS Moskwa: Kołosińska i Brzostek prą do przodu!

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek są już w ćwierćfinale! W piątek Polki, w meczu I rundy Grand Slam Moskwa, pewnie pokonały 2:0, w obu setach do 17, Amerykanki Lane i Summer. W pierwszej partii Polki bez większych problemów pozostawiły rywalki w pokonanym polu, natomiast w drugiej odsłonie dopiero w końcówce zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W kolejnym etapie biało-czerwonym nie sprostały reprezentantki Niemiec, ale tym razem Kinga Kołosińska i Monika Brzostek musiały rozegrać tie-breaka. W sobotę polskie siatkarki zagrają w ćwierćfinale turnieju.

Kołosińska i Brzostek nie miały większych problemów z rozprawieniem się z niżej notowanymi przeciwniczkami (28. pozycja). W pierwszym secie Polki kontrolowały przebieg gry, prowadziły nawet 14:9 i „dowiozły” już do końca wypracowaną, czteropunktową zaliczkę. Druga partia była nieco bardziej wyrównana, a na początku walka toczyła się punkt za punkt (7:7, 11:11). Stan taki trwał do połowy odsłony, jednak później to biało-czerwone wrzuciły wyższy bieg, odskakując na trzy oczka (19:16). Tym samym siatkarki znad Wisły grają dalej w turnieju.

Kolejne spotkanie biało-czerwonych miało kilka odsłon. I choć w pewnym momencie biało-czerwone złapał przestój, który kosztował je przegraną w secie drugim, to jednak w pozostałych częściach pojedynku z Niemkami Ludwig/Walkenhorst to polskie siatkarki dominowały na boisku. W partii decydującej Polki delikatnie się rozkręcały, budując raz po raz prowadzenie i ani przez chwilę nie pozwoliły rywalkom dojść do głosu.

Lane/Summer USA [28] – Kołosińska/Brzostek POL [11] 0:2
(17:21, 17:21)

Ludwig/Walkenhorst GER [4] – Kołosińska/Brzostek POL [11] 1:2
(15:21, 21:16, 8:15)