Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Long Beach: Złoto dla medalistek z Rio

GS Long Beach: Złoto dla medalistek z Rio

W Grand Slam Long Beach nadszedł czas na decydujące starcia. Zgodnie z oczekiwaniami w finale walczyły reprezentantki gospodarzy – Kerri Walsh-Jennings i April Ross. Amerykanki pokonały hiszpański duet Liliana/Elsa, dzięki czemu triumfowały w tym turnieju. Podium uzupełniły siatkarki z Niemiec – Sude/Laboereur.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym występujące przed własną publicznością brązowe medalistki igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro – Kerri Walsh-Jennings i April Ross nie dały szans Niemkom – Julii Sude i Chantal Laboureur. Amerykanki wyraźnie wygrały oba sety i pewnie awansowały do finału. Znacznie więcej emocji przyniósł drugi pojedynek półfinałowy, w którym niżej notowany niemiecki duet – Katrin Holtwick i Ilka Semmler zmierzył się z Hiszpankami Lilianą Fernández Steiner oraz Elsą Baquerizo McMillan. Już pierwsza odsłona tego starcia pokazała, że nie zabraknie w nim ciekawej walki. Po obfitującej w efektowne wymiany grze 24:22 triumfowały Niemki. W drugiej odsłonie znacznie pewniej wygrały Hiszpanki, bowiem pokonały rywalki do 16. W decydującym secie nie zabrakło ciekawych akcji, jednak ostatecznie to Liliana i Elsa podniosły ręce w geście triumfu. Niemkom pozostała walka z ich rodaczkami o trzecie miejsce w Grand Slam w Long Beach.

półfinały:
Ross/Walsh USA [1] – Laboureur/Sude GER [5] 2:0
(21:17, 21:16)
Holtwick/Semmler GER [13] – Liliana/Elsa ESP [7] 1:2
(24:22, 16:21, 12:15)

Niemiecki mecz o brąz w amerykańskiej edycji Grand Slam był zbliżony do pierwszego półfinału. Po wyraźnej porażce z gospodyniami wyżej notowany niemiecki duet pokazał, że jest lepszy od swych rodaczek. Laboureur i Sude ani przez moment nie pozostawiły innym reprezentantkom Niemiec – Holtwick/Semmler złudzeń, wygrywając pierwszego seta do 16, natomiast drugiego do 17. Tym samym to do zwyciężczyń grupy E powędrowały brązowe medale.

O triumf w Grand Slam Long Beach walczyły triumfatorki grupy G oraz reprezentantki gospodarzy, a zarazem liderki grupy A. Przy wsparciu publiczności Amerykanki szybko przejęły kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Ross/Walsh wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, które bez większych problemów utrzymały do końca partii. Drugą odsłonę otworzył blok Kerri Walsh. Chociaż przez pewien czas Hiszpanki prowadziły wyrównaną walkę z przeciwniczkami, w drugiej fazie seta Amerykanki ponownie doszły do głosu. Nie do zatrzymania w ataku była April Ross, co pozwoliło gospodyniom turnieju zdecydowanie wygrać również drugą odsłonę i sięgnąć po zwycięstwo w Grand Slam w Long Beach.