Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Long Beach: Podium dla faworytów

GS Long Beach: Podium dla faworytów

Po zaciętych półfinałach w Long Beach rozpoczęła się walka o medale. W starciu, którego stawką był brązowy krążek, górą byli doświadczeni Łotysze – Aleksandrs Samoilovs i Janis Smedins. Całą amerykańską odsłonę Grand Slam zakończyło starcie finałowe męskiej części turnieju, gdzie Nicholas Lucena i Philip Dalhausser po zaciętym meczu przegrali 1:2 z Brazylijczykami Pedro Solbergiem i Evandro Gonçalvesem Oliveirą Júniorem.

Oba półfinały były niezwykle zacięte i kończyły się dopiero po trzech setach. W pierwszym z nich wspierani przez liczną publiczność gospodarze – Nicholas Lucena i Philip Dalhausser wyraźnie wygrali pierwszego seta (21:15). To jednak nie podłamało niżej notowanych Włochów, którzy w drugim secie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na tym jednak możliwości Alexa Ranghieriego i Marco Caminatiego skończyły się, bowiem w decydującej odsłonie zdołali zdobyć zaledwie sześć punktów. W drugim półfinale również nie zabrakło ciekawych akcji. Pierwszy set bez najmniejszych problemów na swoim koncie zapisali Aleksandrs Samoilovs i Janis Smedins, jednak drugi równie łatwo przegrali. W trzeciej odsłonie po walce ostatecznie wygrali Pedro Solberg i Evandro Gonçalves Oliveira Júnior.

półfinały:
Lucena/Dalhausser USA [1] – Ranghieri/Caminati ITA [20] 2:1
(21:15, 17:21, 15:6)
Pedro Solberg/Evandro BRA [3] – Samoilovs/Smedins LAT [2] 2:1
(14:21, 21:14, 15:11)

W spotkaniu o brązowy medal spotkali się ćwierćfinałowi pogromcy polskich duetów. Po męczących półfinałach również to starcie było zacięte, jednak pomimo starań Ranghieri/Caminati nie zdołali w żadnej z partii przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Chociaż Włosi w obu partiach byli blisko doprowadzenia do remisu, w końcówce doświadczenie Łotyszy nie pozwoliło im na stracenie szans na zwycięstwo. Ostatecznie Samoilovs i Smedins triumfowali w setach do 18 i 19 i to oni zajęli najniższe miejsce na podium.

Spotkanie finałowe było zacięte od samego początku. Chociaż to amerykański duet miał trzy oczka przewagi (17:14) w premierowej odsłonie i wydawało się, że padnie ona ich łupem, to Brazylijczykom udało się odrobić straty. Świetnymi blokami popisał się Evandro i to para rozstawiona z 3. numerem mogła cieszyć się ze zwycięstwa w stosunku 21:19. W drugiej partii role nieco się odwróciły, Amerykanie odpłacili rywalom pięknym za nadobne, czyli dobrą grą na siatce, i wyrównali stan pojedynku (21:17). O ostatecznym wyniku musiał zdecydować tie-break. W nim blok Evandro na Lucenie wyprowadził dwójkę „kanarkowych” na prowadzenie 8:4. Siatkarz znakomicie spisywał się też w polu serwisowym, dzięki czemu Canarinhos zwyciężyli 15:9 i w całym meczu 2:1.