Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Grzegorz Szymański: Najważniejsze w tym sezonie jest utrzymanie

Grzegorz Szymański: Najważniejsze w tym sezonie jest utrzymanie

Tauron AZS Częstochowa przeżywa bardzo trudne chwile na zapleczu PlusLigi, walcząc o utrzymanie się na tym poziomie rozgrywkowym. Dla starszych kibiców klub spod Jasnej Góry kojarzy się przede wszystkim z wielkimi sukcesami oraz znakomitym szkoleniem przyszłych gwiazd polskiej siatkówki.

Wymienić wszystkie sukcesy częstochowskiego AZS-u jest niezmiernie ciężko. Te najważniejsze to sześć mistrzostw Polski, szesnaście medali mistrzostw Polski, dwa Puchary Polski, Superpuchar Polski oraz ponad dwie dekady występów w europejskich pucharach okraszone m.in. brązowym medalem Pucharu Top Teams (teraz Puchar CEV), ćwierćfinałem Ligi Mistrzów oraz triumfem w Pucharze Challenge (AZS jako drugi zespół w historii męskiej siatkówki klubowej wygrał europejskie rozgrywki po Płomieniu Milowice).Biało-zielone barwy reprezentowała plejada gwiazd polskiej siatkówki. Piotr Gruszka, Dawid Murek, Piotr Gacek, Krzysztof Ignaczak, Damian Dacewicz, Krzysztof Stelmach, Andrzej Stelmach, Andrzej Szewiński, Ireneusz Kłos, Radosław Panas, śp. Arkadiusz Gołaś, Łukasz Żygadło, Michał Winiarski, Michał Bąkiewicz, Marcin Nowak, Robert Prygiel, Krzysztof Gierczyński, Robert Szczerbaniuk, Paweł Woicki, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Łukasz Wiśniewski, Zbigniew Bartman, Paweł Zatorski, Fabian Drzyzga i wielu innych. W tym gronie jest także Grzegorz Szymański, które obecnie sprawuje funkcję dyrektora sportowego w AZS-ie. – Z pewnością spadek z PlusLigi był szokiem dla środowiska w Częstochowie. Jak to? Wielki AZS spada z najwyższej klasy rozgrywkowej? Odbiło się to szerokim echem w mieście i generalnie w całym środowisku siatkarskim. Ten sezon sportowo nie wygląda za dobrze, bo będziemy walczyć w fazie play-out. Klub z taką historią będzie rywalizował o utrzymanie w pierwszej lidze – skwitował Szymański.

Przed Szymańskim i całym zarządem ciężkie zadanie w postaci odbudowy tego zasłużonego klubu. – Dla nas najważniejsze w tym sezonie jest utrzymanie w pierwszej lidze. Od stycznia mamy możnego sponsora, który liczy na to, że zostaniemy na zapleczu PlusLigi i to wszystko będzie brnęło ku dobremu. Wiele zespołów w PlusLidze chciałoby mieć takiego sponsora i również taką halę. Musimy sportowo wywalczyć utrzymanie i patrzeć na kolejny sezon – rzekł były atakujący reprezentacji Polski.

 

Więcej w serwisie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved