Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Szymański dołączył do Effectora Kielce

Grzegorz Szymański dołączył do Effectora Kielce

fot. Joanna Skólimowska

Effector Kielce tuż przed rozpoczęciem rozgrywek PlusLigi przygotował dla swoich kibiców niemałą niespodziankę. Do zespołu Dariusza Daszkiewicza dołączył bowiem wielokrotny reprezentant Polski oraz zdobywca wielu medali na arenie międzynarodowej – doświadczony atakujący, Grzegorz Szymański.

Szymański rozpoczynał swoją karierę siatkarską w rodzinnym mieście, grając w Ostrovii Ostrowiec Świętokrzyski. Następnie był graczem wielu znakomitych klubów na siatkarskiej mapie kraju i zdobywał z nimi medale mistrzostw Polski. Był zawodnikiem AZS-u Częstochowa, Skry Bełchatów czy Jastrzębskiego Węgla. Ostatnie dwa sezony spędził w Indykpolu AZS Olsztyn, z którym zajął 10. miejsce.

Atakujący był również ważną postacią w reprezentacji Polski. Zaczynając od zespołów młodzieżowych, w których święcił duże sukcesy, aż do seniorskiej drużyny, z którą zdobył w 2006 roku srebrny medal mistrzostw świata. – Cieszę się, że po 20 latach wracam na Kielecczyznę. Mam nadzieję, że będę mógł mu pomóc – powiedział 37-letni Szymański, który siatkarską karierę rozpoczynał w Ostrovii Ostrowiec Świętokrzyski. – Czasami warto poczekać do samego końca. Udało nam się pozyskać atakującego, który w ubiegłym roku w barwach Indykpolu AZS Olsztyn kilka razy był wybierany MVP spotkania. Liczymy, że Grzesiu będzie dużym wzmocnieniem naszego zespołu, a jego doświadczenie pomoże naszemu młodemu zespołowi – ocenił prezes Effectora Jacek Sęk.Grzegorz Szymański w Effectorze Kielce będzie walczył o miejsce w podstawowej szóstce na pozycji atakującego z równie doświadczonym Sławomirem Jungiewiczem.

źródło: Echo Dnia, inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved