Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Szumielewicz trenuje z zespołem Czarnych

Grzegorz Szumielewicz trenuje z zespołem Czarnych

fot. Katarzyna Antczak

Cerrad Czarni Radom sumiennie przygotowują się do zbliżających się pojedynków w PlusLidze. W dwóch ostatnich treningach udział wziął były zawodnik „wojskowych” – Grzegorz Szumielewicz. Popularny „Szumi” jest nominalnym przyjmującym, a na tej pozycji Czarni mają „lukę” w drużynie, po rozwiązaniu kontraktu z Radosławem Zbierskim.

Po przygodzie w Pucharze Polski siatkarze Raula Lozano wracają do treningów przed zbliżającymi się pojedynkami z Politechniką Warszawską oraz AZS-em Częstochowa. Wraz z nowym tygodniem do drużyny dołączył były siatkarz zespołu „wojskowych”, Grzegorz Szumielewicz. – Przede wszystkim była to inicjatywa Grześka, który napisał do mnie z zapytaniem, czy mógłby z nami potrenować, ponieważ szykuje się na testy do pewnego z klubów. Raul wyraził zgodę i Grzegorz jest z nami na zajęciach – powiedział trener Robert Prygiel.Jak wszyscy wiedzą, Cerrad Czarni Radom borykają się z „luką” w składzie. Zarząd klubu rozwiązał kontrakt z Radosławem Zbierskim, a powodem rozstania się z zawodnikiem WKS-u były problemy zdrowotne siatkarza. – Aktualnie wróciłem do kraju i przede wszystkim nie chciałem wypaść z rytmu treningowego. W tym roku chciałbym zagrać w klubach, gdzie okno transferowe jest jeszcze otwarte i to głównie za granicą. Treningi z zespołem Cerrad Czarnych oraz pod okiem Raula Lozano to ogromna przyjemność i jedynie mogę czerpać z tego korzyści – powiedział Grzegorz Szumielewicz.

Jest jednak szansa, że Cerrad Czarni Radom zdążą „załatać dziurę” w składzie. Od tego sezonu jest wzmianka o zakontraktowaniu tzw. „jokera medycznego”. Z tej możliwości można skorzystać, jeśli zawodnik z podstawowej szóstki dozna kontuzji, która wykluczy go z gry do końca sezonu. Wtedy klub będzie mógł poza okienkiem transferowym podpisać nowy kontrakt. – Oczywiście słyszałem o tym. Jednak pytanie o zakontraktowaniu nowego zawodnika powinno być zadane prezesom. Aby jednak do tego doprowadzić, trzeba przejść przez wiele procedur oraz wiąże się to zapewne z kwestiami finansowymi – dodaje drugi szkoleniowiec Robert Prygiel.

Czy tym „jokerem medycznym” mógłby być Grzegorz Szumielewicz? – Skupiam się głównie na treningach z chłopakami, gdyż przygotowanie fizyczne jest dla mnie priorytetem, a gdyby pojawiła się szansa gry na ligowych parkietach w barwach Cerrad Czarnych, myślę, że to byłoby wyjątkowe – zakończył popularny „Szumi”.

Warto również wspomnieć, że Grzegorz Szumielewicz ostatnio występował w Bejrucie, w klubie Al-Anwar Jdaideh – wicemistrzu Libanu. Natomiast o transfer byłego siatkarza Czarnych Radom postarał się również były zawodnik „wojskowych”, rozgrywający Daniel Górski, który spędza kolejny sezon w Libanie i dodatkowo jest managerem „Szumiego”.

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved