Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Słaby: Ta grupa ma feeling

Grzegorz Słaby: Ta grupa ma feeling

fot. siatkowka.gkskatowice.eu

GKS Katowice jest jednym z zespołów, które przed nowym sezonem PlusLigi dotknęła prawdziwa rewolucja kadrowa. Start rozgrywek ekipa z Katowic może zaliczyć do wyjątkowo udanych, po wygranej z Resovią Rzeszów podopieczni trenera Daszkiewicza urwali punkty PGE Skrze Bełchatów, walcząc na terenie rywala. – Taki początek sezonu na pewno buduje – mówił po ostatnim meczu Grzegorz Słaby, drugi trener GKS-u Katowice.

 Pierwszy punkt, jaki GKS Katowice zdobywa w Bełchatowie w swojej plusligowej historii, daje sporo satysfakcji?

Grzegorz Słaby:Na pewno tak. Naciskaliśmy na Skrę Bełchatów w każdym elemencie gry i postawiliśmy się jej bardzo mocno. To nie było tak, że rywal kontrolował w pełni spotkanie i był pewny swego od początku do końca. Mieliśmy swoje szanse, które w pewnym sensie wykorzystaliśmy, ale mamy pewien niedosyt, bo można było zdobyć nawet komplet punktów.

Nasza skuteczność w ataku i przyjęciu była bardzo wysoka, ale jednak to rywal zdobywa dwa punkty. Co zadecydowało?

Bełchatowianie w pewnym momencie zaczęli świetnie zagrywać, co przełożyło się w dużej mierze na ich grę blok-obrona i skuteczność w defensywie. Generalnie nic nam nie przychodziło łatwo w ataku, a przy naszym przyjęciu pozytywnym rzędu 70 procent powinno nam się grać zdecydowanie łatwiej. Mimo wszystko właśnie dzięki tak solidnemu przyjęciu byliśmy w stanie postawić się ekipie z Bełchatowa i prowadzić z nią równy bój.

Gdyby ktoś przed startem sezonu powiedział, że GKS będzie bił się jak równy z równym z Resovią i Skrą, a do tego zdobędzie w tych meczach punkty…

-Sezon nie kończy się po dwóch meczach, dlatego nawet nie podchodziłem do początku sezonu w ten sposób. Punkty, jakie zdobyliśmy w dwóch pierwszych meczach, nie będą miały znaczenia, jeżeli nie wygramy u siebie z Treflem Gdańsk.

Ale taki start rozgrywek na pewno buduje?

-Zdecydowanie tak i widać to po atmosferze w drużynie, po tym, jak zawodnicy entuzjastycznie reagują na swoje zagrania. Ta grupa ludzi bardzo mocno buduje się od samego początku i widać, że ma „feeling”. To bardzo ważne.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved