Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Słaby: Dobry krok ze strony klubu

Grzegorz Słaby: Dobry krok ze strony klubu

fot. Jacek Cholewa

– To będzie mój pierwszy sezon, a myślę, że to jest jedna z najlepszych lig na świecie. Moim zdaniem to był bardzo dobry krok ze strony klubu, że została zatrudniona osoba na pozycji pierwszego trenera, która ma doświadczenie i ma duże obycie w środowisku siatkarskim, którego na tę chwilę mi brakuje – mówi asystent trenera Piotra Gruszki, Grzegorz Słaby.

Pod wodzą Grzegorza Słabego GKS Katowice wygrał w minionym sezonie rozgrywki I ligi, a także został przyjęty w poczet zespołów plusligowych. W ekstraklasie zespół poprowadzi jednak Piotr Gruszka, a trener Słaby będzie asystentem. Chwali on sobie jednak współpracę z wielokrotnym reprezentantem Polski. – Współpraca z trenerem Piotrem Gruszką układa się bardzo dobrze. Wiadomo, że ja nie mam dużego doświadczenia na poziomie PlusLigi. To będzie mój pierwszy sezon, a myślę, że to jest jedna z najlepszych lig na świecie – mówi Grzegorz Słaby. – Moim zdaniem to był bardzo dobry krok ze strony klubu, że została zatrudniona osoba na pozycji pierwszego trenera, która ma doświadczenie i ma duże obycie w środowisku siatkarskim, którego na tę chwilę mi brakuje. Cieszę się, że będę mógł się uczyć od Piotra. Myślę, że doświadczenie zdobyte w niższych ligach pomoże mi być przydatnym zespołowi. Dodatkowo doszedł także trener od przygotowania fizycznego, Andrzej Zahorski, którego kibicom siatkówki nie trzeba przedstawiać. Współpracował wiele lat z Asseco Resovią Rzeszów, a ostatnio był w Rosji. Dla mnie może to przynieść tylko same korzyści – dodaje Grzegorz Słaby.

Wzmocnił się nie tylko sztab szkoleniowy GKS-u Katowice, ale także i kadra zawodnicza, doszli chociażby tacy siatkarze jak Falaschi, Van Walle czy Kapelus. – Wymagania w PlusLidze, wiadomo, są dużo wyższe niż w I lidze i tak samo, jak sztab szkoleniowy potrzebował wzmocnień, tak samo kadra zawodnicza. Uważam, że kroczymy bardzo dobrą drogą, cały czas idziemy do przodu, wszystko jest robione z głową. Myślę, że ci zawodnicy, którzy do nas dołączyli, prezentują na tyle wysoki poziom sportowy, który będzie nam gwarantował to, że w każdym meczu będziemy przynajmniej grali na styku i każda walka będzie przynosiła punkty – tłumaczy Grzegorz Słaby. Podkreśla on także, że sztab szkoleniowy będzie wymagał od zawodników zaangażowania i walki o każdą piłkę do samego końca. – To jest rzecz oczywista. Nie trzeba o tym nawet rozmawiać, jeżeli chodzi o zaangażowanie i o to, jak ma wyglądać mecz, że walczymy o każdą piłkę do samego końca. To było powiedziane raz, na samym początku i nie trzeba tego powtarzać, bo to wynika samo z siebie. Na tym polega sport, a my mamy w kadrze zawodników, którzy profesjonalnie uprawiają siatkówkę i do tego nie trzeba wracać. O siatkówce, wiadomo, rozmawiamy, jest to początek sezonu i jesteśmy dopiero na etapie głównie przygotowania motorycznego, ale ta siatkówka wchodzi już w coraz większym zakresie, chociaż wiadomo, że była ona od samego początku. Teraz już będziemy wchodzili w trening czysto siatkarski.źródło: inf. własna, siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved