Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Grzegorz Silczuk: Opole bardzo chce I ligi

Grzegorz Silczuk: Opole bardzo chce I ligi

fot. AZS Opole

– Taki turniej rządzi się swoimi prawami, zmęczenie nakłada się na grę. Dziewczyny jednak dały radę – mówi trener AZS-u Opole, Grzegorz Silczuk. Jego podopieczne wygrały wszystkie trzy spotkania turnieju półfinałowego II ligi kobiet w Tarnowie i są bliskie awansu do I ligi. – Podchodzimy do tego spokojnie, ale Opole bardzo chce I ligi – twierdzi szkoleniowiec opolanek.

Trzy wygrane mecze, awans do finału, w którym chyba będziecie faworytem do awansu do I ligi kobiet. Jak pan ocenia turniej półfinałowy w wykonaniu AZS-u Opole.Grzegorz Silczuk: – Faworytem to najczęściej jest ten zespół, który po meczu jest zwycięzcą. Nam się udało wygrać wszystkie trzy mecze i za to chwała całemu zespołowi. Taki turniej rządzi się swoimi prawami, zmęczenie nakłada się na grę. Dziewczyny jednak dały radę, może nie było tak, że rozkręcaliśmy się z meczu na mecz, ale graliśmy swoje. Były przestoje, jak to w żeńskiej siatkówce, ale udawało nam się je przezwyciężyć.

Jak klub i Opole jest przygotowane na I ligę, jeśli chodzi o finanse i sprawy organizacyjne?

Opole bardzo chce siatkówki, natomiast my nie chcemy takiego pompowania balonu. Mnóstwo klubów pompowało i wychodziło to różnie. Mamy przykład PLKS-u Pszczyna, który bardzo chciał awansować do I ligi, zorganizował u siebie turniej półfinałowy i… wszystkie mecze przegrał. Podchodzimy więc do tego spokojnie, ale podkreślam, Opole bardzo chce I ligi.

W zespole jest kilka doświadczonych zawodniczek, co jest nie do przecenienia w meczach o stawkę…

Na pewno tak. Ewa Matyjaszek pomimo tego, że ma 18 lat plus, rządzi tym zespołem. Karolina Michalkiewicz pokazuje, że w trudnych momentach trzeba grać piłkę do niej. Z tym doświadczeniem jest jednak różnie, większość z tych dziewczyn w poprzednim sezonie grała w II lidze, ale jak widać scementowało się to wszystko i tworzymy dość zgrany zespół.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved