Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Grzegorz Ryś: Manewrowanie składem jest myślą o przyszłości tej reprezentacji

Grzegorz Ryś: Manewrowanie składem jest myślą o przyszłości tej reprezentacji

fot. archiwum

W Lidze Narodów reprezentacja Polski pod dowództwem Vitala Heynena praktycznie każdy mecz gra w innym zestawieniu. – W Lidze Narodów ogrywamy młodzież. Wiemy, że z tego szerokiego składu trener musi wybrać grupę, która będzie rywalizowała w turnieju kwalifikacyjnym – przyznał trener Grzegorz Ryś.  – Manewrowanie składem jest myślą o przyszłości tej reprezentacji, a nie o sierpniowym turnieju – dodał.

Vital Heynen już zdążył wszystkich przyzwyczaić do rotacji w składzie podczas Ligi Narodów. Szansę dostają młodzi zawodnicy, jak Tomasz Fornal, Jędrzej Gruszczyński, Norbert Huber, Jakub Popiwczak,  czy Marcin Janusz.  – W Lidze Narodów ogrywamy młodzież. Wiemy, że z tego szerokiego składu trener musi wybrać grupę, która będzie rywalizowała w turnieju kwalifikacyjnym. Myślę, że nie będzie wiele różniła się od tej, która w ubiegłym roku zdobyła mistrzostwo świata. Manewrowanie składem jest myślą o przyszłości tej reprezentacji, a nie o sierpniowym turnieju – powiedział Grzegorz Ryś.Grzegorz Ryś  pokusił się o ocenę sobotniego, przegranego meczu z Iranem. – Nasz skład jest eksperymentalny, więc na tle podstawowej drużyny rywali nie wypadliśmy źle. Szkoda kilku straconych akcji, ale myślę, że niektórzy zawodnicy zasłużyli na wysokie oceny. To było dobre widowisko. Nie wygraliśmy, lecz jestem zadowolony z postawy naszego zespołu – ocenił spotkanie z Iranem Ryś. – To był chyba najlepszy mecz Polaków w Lidze Narodów, mimo, że graliśmy bardzo młodym składem – dodał Robert Prygiel, były reprezentant Polski, obecnie trener Cerrad Czarnych Radom.

Szkoleniowiec podkrelił także, że ciągłe rotacje mają wpływ na grę zespołu. – Ciągle oglądamy różne zestawienia reprezentacji. Trudno oczekiwać od zawodników, że będą skuteczni, skoro po raz pierwszy grają w takim składzie. Siatkówka ma to do siebie, że potrzeba stabilizacji i zrozumienia na boisku w każdym ustawieniu. Jeśli zawodnicy spotykają się na przykład jeden dzień przed meczem, to jest to dla nich trudny sprawdzian – zauważył Ryś. – Myślę, że czasami warto byłoby zmontować skład, który będzie grał w sierpniu. Na razie tego w zasadzie nie było. W sytuacji, kiedy awans do Final Six staje pod znakiem zapytania, kilku spotkań może zabraknąć, żeby sprawdzić się w podstawowym ustawieniu. Tym bardziej, że obecnie nie ma Leona i Kurka, którzy zapewne będą grali o awans na igrzyska – dodał.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved