Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Pająk: Wytworzyliśmy presję na kędzierzynianach

Grzegorz Pająk: Wytworzyliśmy presję na kędzierzynianach

fot. mksbedzin.pl

– Przede wszystkim bardzo cieszę się, że wygraliśmy. Najważniejsze jest to, że zdobyliśmy trzy punkty, dzięki którym uciekamy zespołowi z Bydgoszczy. On teraz dopiero złapie pewien strach, który my odczuwaliśmy w pierwszej rundzie, kiedy byliśmy na ostatnim miejscu bez żadnego punktu – powiedział po wygranej z ZAKSĄ rozgrywający MKS-u Będzin, Grzegorz Pająk.

W świetnym stylu do gry po przerwie wrócili siatkarze MKS-u Będzin, którzy w Sosnowcu w miniony weekend w czterech setach pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Taka wygrana na pewno doda im więcej pewności siebie, a w tabeli pozwoliła im uciec od ostatniej Visły na trzy oczka. – Przede wszystkim bardzo cieszę się, że wygraliśmy. Najważniejsze jest to, że zdobyliśmy trzy punkty, dzięki którym uciekamy zespołowi z Bydgoszczy. On teraz dopiero złapie pewien strach, który my odczuwaliśmy w pierwszej rundzie, kiedy byliśmy na ostatnim miejscu bez żadnego punktu. Teraz uciekliśmy na trzy punkty Viśle – powiedział Grzegorz Pająk, rozgrywający zespołu znad Czarnej Przemszy.Podopieczni Jakuba Bednaruka nie przestraszyli się utytułowanego przeciwnika. Od początku meczu podjęli ryzyko w polu serwisowym, co trochę zaskoczyło kędzierzynian, a sami nie potrafili znaleźć skutecznej odpowiedzi na solidną grę gospodarzy. – Pierwszego seta zaczęliśmy bardzo ostro na zagrywce. Przy tylko jednym błędzie wytworzyliśmy na rywalach bardzo dużą presję. Stworzył się im problem w ataku, kilku zawodników „zgasło:. Trener szukał optymalnego zestawienia, ale nikt nie zrobił znaczącej różnicy. A my dalej kontynuowaliśmy dobrą grę i pokazywaliśmy, że ZAKSA nie będzie miała łatwej przeprawy. W sumie graliśmy tak do końca. Fajnie, że tak dobrą dyspozycję potrafiliśmy utrzymać na przestrzeni całego meczu – dodał MVP pojedynku z mistrzem Polski.

Mimo że będzinianie sprawili dużą niespodziankę, będąc drugim zespołem w tym sezonie, który pokonał ZAKSĘ, to jednak doświadczony rozgrywający nie popada w hurraoptymizm. – Jestem już chyba za stary na podniecanie się wygraniem meczu. Będę tę wygraną traktował jak zwycięstwo w zwykłym meczu, w którym zdobyliśmy trzy punkty. Cieszę się z dobrej gry, bo przecież po to się trenuje i rozwija, żeby grać jak najlepiej – zakończył Grzegorz Pająk.

źródło: opr. własne, youtube - MKS Będzin

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved