Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Grzegorz Pająk przenosi się z Turcji do Dinama Moskwa

Grzegorz Pająk przenosi się z Turcji do Dinama Moskwa

fot. Klaudia Piwowarczyk

Polski rozgrywający Grzegorz Pająk przeniesie się z tureckiego Tokat Belediye Plevne do ligi rosyjskiej. Zawodnik sezon dokończy w Dinamie Moskwa, gdzie jeszcze niedawno grał Siergiej Grankin, ale ten w grudniu rozwiązał kontrakt z moskiewskim klubem.

Jeszcze w grudniu Dinamo przeszło małą rewolucję, zmieniono trenera, a do drużyny dołączyli nowi zawodnicy – środkowy Władimir Senseczikow, atakujący Romanas Szkuliawiczius oraz libero Aleksiej Kabieszow. Krótko po tym drużynę opuścił natomiast Siergiej Grankin. Po rozwiązaniu umowy rozgrywający przeniósł się do niemieckiej Bundesligi, a z moskiewskim klubem media wiązały m.in. Łukasza Żygadło.Jak się okazało Rosjanie sięgnęli po innego Polaka – Grzegorza Pająka. Jego obecny zespół Belediye Plevne plasuje się w połowie stawki ligi tureckiej siatkarzy, a dobra postawa polskiego rozgrywającego została dostrzeżona przez włodarzy klubu z Moskwy, który w ostatnim czasie musiał radzić sobie bez jednego rozgrywającego. Sobotni mecz z Arhavi Belediye Artvin będzie dla Pająka ostatnim w barwach Tokat Belediye Plevne. Po nim zawodnik uda się już w podróż do Rosji.

Przed transferem do ligi tureckiej Grzegorz Pająk występował w Aluronie Virtu Warcie Zawiercie, wcześniej broniąc barw m.in. ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Effectora Kielce czy AZS-u Olsztyn. Jego nowy zespół w ostatnim meczu ligowym zanotował zwycięstwo i plasuje się na siódmym miejscu w tabeli rosyjskiej Superligi.

źródło: inf. własna, voleybolplus.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved