Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Pająk: Motywuje nas chęć wygrywania

Grzegorz Pająk: Motywuje nas chęć wygrywania

fot. Aleksandra Twardowska

– Nigdy nie wolno się obawiać przeciwnika. Wygraliśmy i mamy jeszcze większą motywację, by walczyć z Lubinem o kolejne punkty, a także o zwycięstwo – mówi Hugo de Leon, przyjmujący Aluronu Virtu Warty Zawiercie. – Do Lubina pojedziemy z takim nastawieniem, z jakim podeszliśmy do dzisiejszej rywalizacji – dodał Grzegorz Pająk.

– Za każdym razem przed spotkaniem mówimy sobie w szatni, że nastawienie to podstawa. Można mieć braki techniczne czy fizyczne, ale bardzo dużo można wygrać serduchem. Oby nam tego nigdy nie zabrakło i żebyśmy zawsze w taki sposób podchodzili do meczów – nieważne czy to Indykpol, Skra Bełchatów, czy też Bielsko-Biała, Kielce i ktoś z teoretycznie słabszych zespołów, bo wygrywa się na boisku – powiedział Grzegorz Pająk, rozgrywający i MVP starcia Aluronu Virtu Warty Zawiercie z Indykpolem AZS-em Olsztyn.Jurajscy Rycerze odnieśli swoje pierwsze, historyczne zwycięstwo w PlusLidze. – Pierwsze sety w poprzednich meczach przesypialiśmy, ale potrafiliśmy pokazać tym zespołom niezłą grę. Dzisiaj dwie pierwsze partie zagraliśmy dobrze, niestety nie udało się ich wygrać, ale wyciągnęliśmy wnioski i może Olsztyn troszkę opadł z sił. Oni popełnili swoje błędy, a my je wykorzystaliśmy. Nam siły nie brakuje, bo motywuje nas chęć wygrywania – dodał Pająk.

Nie ma znaczenia, czy gramy w swojej hali, czy na wyjeździe. Na pewno dobrze jest mieć wsparcie kibiców, ale na każdym meczu musimy się skoncentrować tak samo i grać o zwycięstwo. To bardzo ważne, by drużyna była scalona i by panowała w niej dobra energia. PlusLiga jest bardzo trudną ligą, więc musimy każde spotkanie zagrać z takim samym nastawieniem jak dziś – powiedział Hugo de Leon, przyjmujący Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

Od dwóch tygodni zespół trenuje już w komplecie. – Mam nadzieję, że wiele osób rozumie kwestie budowania zespołu, nie tylko w siatkówce, ale też w innych dyscyplinach. Ci ludzie przychodzą z różnych stron świata i tak naprawdę zgrywają się miesiącami. Można szlifować na treningu jakiś element, ale potem przyjdzie mecz, ostatnia piłka i komuś mogą zadrżeć ręce. Dopiero się poznajemy, bo zaledwie od dwóch tygodni trenujemy w pełnym zestawieniu. Dzisiaj było bardzo dobrze, a mam nadzieję, że w przyszłości będzie jeszcze lepiej – dodał rozgrywający Warty. – To drugi tydzień, kiedy drużyna jest kompletna. Teraz możemy trenować i pracować jeszcze ciężej oraz efektywniej, by wyeliminować wszelkie błędy, a to pozwoli nam odnosić zwycięstwa – przyznał de Leon.

Za tydzień Aluron Virtu Warta Zawiercie powalczy o kolejne punkty, tym razem na wyjeździe. – Po czterech meczach u siebie przyzwyczailiśmy się do tej hali, więc zobaczymy, jak nam wyjdzie spotkanie na obcym terenie. Nie mamy nic do stracenia, to oni będą faworytem. My tak jak dziś będziemy walczyć i spróbujemy wygrać. Do Lubina pojedziemy z takim nastawieniem, z jakim podeszliśmy do dzisiejszej rywalizacji – zakończył Grzegorz Pająk.

źródło: aluronwarta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved