Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Pająk: Z każdym meczem gra powinna wyglądać lepiej

Grzegorz Pająk: Z każdym meczem gra powinna wyglądać lepiej

fot. Patrycja Bargieł / Aluron Virtu Warta Zawiercie

– Walczyliśmy, mieliśmy swoje szanse, ale nie wykorzystaliśmy i zeszliśmy z boiska pokonani. Uważam, że z każdym meczem nasza gra powinna wyglądać lepiej – powiedział zawodnik Aluronu Virtu Warty Zawiercie Grzegorz Pająk.

Jak może pan ocenić postawę waszej drużyny w tym spotkaniu?Grzegorz Pająk: – Zaczęliśmy naszą grę bojaźliwie, zabrakło agresji w naszej grze, trzeba było się spodziewać tego, że ekipa z Jastrzębia wyjdzie i nie będzie czekała, aż my się położymy i od samego początku będzie atakować. My chcieliśmy odpowiedzieć tym samym i dopiero nasza gra zaczęła się zazębiać w drugiej partii meczu, zagraliśmy trochę agresywniej, ale nie potrafiliśmy dowieźć naszej przewagi do końca set i tego najbardziej żałujemy. Jedna czy dwie niewykorzystane sytuacje, niefortunny błąd po naszej stronie, niedograna piłka i zrobiło się nerwowo w naszej drużynie w drugim secie. Nie potrafiliśmy skończyć naszych akcji, zabrakło nam chłodnej głowy, a taki rywal jak Jastrzębie nie wybacza takich błędów, nie był to łatwy przeciwnik.

Czego brakuje wam jeszcze w meczach?

– Wciąż brakuje nam zgrania, trenujemy w pełnym składzie od półtora tygodnia. Jest to nasz pierwszy mecz, gdy wychodzimy w pełnym składzie, z drugiej strony ciężko oczekiwać od nas takiej gry, że będziemy wygrywać z Jastrzębskim Węglem. Z drugiej strony nasza gra może cieszyć, ponieważ zrobiliśmy wiele pozytywnego i wykonaliśmy wiele rzeczy, które sobie założyliśmy. Jeżeli nie wykorzystuje się takiej przewagi, jak mieliśmy w drugim secie, czy nie zdobywa się punktu w momencie, gdy dogoniło się rywala i to przeciwnik jest pod większą presją, to trudno oczekiwać, że wygra się mecz.

Wola walki to wasza mocna strona, czy zaprocentuje to w kolejnych meczach?

– Gdzie mamy trenować wolę walki jak nie z bardziej doświadczonymi rywalami? Często zdarza się tak, że kiedy gra się ze słabszym rywalem, to zakłada się, że mecz będzie łatwo wygrany. Wówczas słabsza ekipa ambicją, zaangażowaniem wolą walki wygrywa mecz. Mam nadzieję, że jeszcze lepiej będziemy walczyć i mam nadzieję, że bardziej skutecznie z tymi drużynami, gdy te punkty będą nam bardzo potrzebne, to będziemy potrafili grać na najwyższym poziomie i wygramy.

Czy to zdobyte doświadczenie w meczach z wymagającymi rywalami okaże się waszym atutem z nieco teoretycznie słabszymi ekipami?

– Trzeba pamiętać, że mecz meczowi jest nierówny i te mecze mogą wyglądać tak samo jak z Jastrzębskim Węglem. Na pewno te zespoły nie mają zawodników pokroju zawodników takich jak Maciej Muzaj czy Hidalgo Oliva i tym samym będzie nam na pewno łatwiej. Te teoretycznie słabsze drużyny na pewno się przed nami nie położą i będą walczyć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved