Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Łomacz: W każdym spotkaniu trzeba walczyć

Grzegorz Łomacz: W każdym spotkaniu trzeba walczyć

fot. Anna Gumowska

Siatkarze Cuprum Lubin stabilną i skuteczną, a w szczególności zespołową grą zdołali pokonać mistrzów Polski w ich własnej hali. – Pomimo tego, że Bartek Kurek kończył prawie wszystkie piłki i ciężko było go zatrzymać, to udało nam się wygrać – powiedział po wygranej rozgrywający ekipy z Dolnego Śląska, Grzegorz Łomacz.

Pokonaliście Asseco Resovię 3:2, tak samo jak w poprzednim sezonie. Czy można więc zaryzykować stwierdzenie, że macie na nich patent?Grzegorz Łomacz: – Nie szukałbym analogii do zeszłego sezonu. Obie drużyny mają już inne składy, innych zawodników. W niedzielę Resovia tak naprawdę grała tylko jednym zawodnikiem. Pomimo tego, że Bartek Kurek kończył prawie wszystkie piłki i ciężko było go zatrzymać, to udało nam się wygrać. Bardzo się cieszymy, bo dla nas są to bezcenne punkty. Wiadomo, że w tym sezonie każdy mecz jest ważny. Cieszy przede wszystkim nasza dobra gra.

Pokonanie mistrza Polski i to w dodatku w jego hali musi cieszyć chyba podwójnie?

Dla mnie to przemiłe uczucie.

Wchodzicie w taki maraton spotkań z górną półką PlusLigi – w niedzielę Asseco Resovia, teraz czeka was Lotos Trefl, później PGE Skra…

Terminarz jest jaki jest. Wszystkie zespoły są dosyć mocne. Teraz trafiliśmy na tę serię meczów z teoretycznie mocniejszymi przeciwnikami. Tak jak pokazał ten mecz, w każdym spotkaniu trzeba walczyć. Nawet jeśli nie stoimy w roli faworyta, to będziemy walczyć o każdą piłkę.

Na co będzie stać waszą drużynę w tym sezonie? W zeszłym sezonie siódme miejsce, jest szansa na poprawienie tego wyniku?

Na pewno jest szansa, ale nad tym się nie zastanawiamy. Musimy walczyć w każdym meczu, a wynik końcowy sam przyjdzie.

Dostałeś powołanie do szerokiej kadry na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który odbędzie się na początku stycznia w Berlinie. Czy wybiegasz już czasami myślami do tego turnieju?

Na razie koncentruję się na obowiązkach klubowych, bo jeszcze kilka spotkań mam do rozegrania. Na pewno gdzieś tam w głowie przewijają się myśli, że ten turniej niebawem nadejdzie i trzeba się będzie do niego jak najlepiej przygotować. Myślę, że właśnie treningi i gra w klubie temu służą.

Autor:  Tomasz Bielak

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved