Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Grzegorz Łomacz: To będą piekielnie ważne dwa tygodnie

Grzegorz Łomacz: To będą piekielnie ważne dwa tygodnie

fot. archiwum

– Na pewno ten awans jest celem nadrzędnym i wszyscy w niego celujemy – twierdzi rozgrywający reprezentacji Polski, Grzegorz Łomacz. – Patrząc przez pryzmat siły naszych rywali, nawet to drugie czy trzecie miejsce będzie wielkim wyzwaniem – przyznaje Mateusz Bieniek. 

Reprezentacja Polski siatkarzy przygotowuje się w Spale do turnieju kwalifikacyjnego do IO, który na początku stycznia odbędzie się w Berlinie. – To będą piekielnie ważne dwa tygodnie, każdy zespół jest w podobnej sytuacji. Mam nadzieję, że szybko wpadniemy w ten morderczy rytm i zrobimy wszystko, aby awansować do Rio. W awans oczywiście głęboko wierzymy – mówi rozgrywający biało-czerwonych, Grzegorz Łomacz.Czego życzę sobie w 2016? Przede wszystkim zdrowia, bo to ono jest najważniejsze. Resztę sobie wypracujemy, ale na pewno ten awans jest celem nadrzędnym i wszyscy w niego celujemy – dodaje Łomacz.Do Berlina przyjedzie cała europejska czołówka, wszyscy są nastawieni na awans, a wiadomo: ilość miejsc jest bardzo ograniczona. Patrząc przez pryzmat siły naszych rywali, nawet to drugie czy trzecie miejsce będzie wielkim wyzwaniem – przyznaje Mateusz Bieniek. – Doskonale wiemy, po co tam jedziemy. W Niemczech będzie wszystko albo nic: możemy załatwić sobie bilety do Rio lub bardzo się do nich przybliżyć, ale jest też niestety opcja kompletnego wypadnięcia z rozgrywki o nie, więc trzeba być przygotowanym na wszystko – dodaje Artur Szalpuk.

Polacy w Berlinie zagrają kolejno z Serbią, Belgią i Niemcami. Jeśli zajmą pierwsze lub drugie miejsce w swojej grupie, czekają ich jeszcze dwa decydujące o wszystkim mecze. – Myślę, że nie możemy już zbyt wiele zmienić. Wszyscy reprezentanci pokazują się w klubach raczej z dobrej strony i mam nadzieję, że przeniesiemy tę formę na turniej kwalifikacyjny – twierdzi Paweł Zatorski.Póki co nie skupiamy się na naszych rywalach – koncentrujemy się na zgraniu i wytworzeniu chemii między nami, mamy jeszcze kilka dni, po drodze sparingi, więc budowanie dobrej formy musimy zacząć od siebie – dodaje libero reprezentacji Polski.

Jaki wynik osiągną nasze drużyny w kwalifikacjach olimpijskich?

  • awans siatkarzy jest pewny, siatkarki nie dadzą rady (39%, 631 głosów)
  • żadna z naszych drużyn nie uzyska kwalifikacji (38%, 608 głosów)
  • awansują i siatkarze i siatkarki (15%, 248 głosów)
  • nie orientuję się w tym systemie, o co grają? (4%, 70 głosów)
  • siatkarki spokojnie awansują, siatkarze nie (3%, 46 głosów)

głosujących: 1 603

Loading ... Loading ...

źródło: Polsat Sport

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved