Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Grzegorz Łomacz: Różnicę zrobiła przede wszystkim zagrywka

Grzegorz Łomacz: Różnicę zrobiła przede wszystkim zagrywka

fot. Klaudia Piwowarczyk

Polacy w sobotę mimo dopingu własnej publiczności nie zdołali pokonać Rosjan. Można powiedzieć, że zabrakło im argumentów w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. Rozgrywający biało-czerwonych, Grzegorz Łomacz, ocenił, że różnica tkwiła przede wszystkim w zagrywce. W niedzielę rywalem mistrzów świata będzie Francja.

 Biało-czerwoni ulegli Rosjanom po raz drugi w tegorocznej edycji Ligi Światowej. W Kaliningradzie, przypomnijmy, przegrali 0:3, a w sobotę w Łodzi 1:3. – Myślę, że różnicę zrobiła tutaj przede wszystkim zagrywka. Rosjanie zagrywali naprawdę dobrze. Ten element ustawił to sobotnie spotkanie i dlatego też wyglądało to tak, a nie inaczej – ocenił po meczu Grzegorz Łomacz, rozgrywający reprezentacji Polski. Podopieczni Stephane’a Antigi rzeczywiście mieli spory kłopot z odbiorem zagrywki Rosjan. Zanotowali zaledwie 47% przyjęcia pozytywnego i 17% perfekcyjnego. Sborna miała te wskaźniki odpowiednio na poziomie 52% i 23%. Przełożyło się to także na atak, gdzie Polacy zakończyli mecz ze skutecznością 45% w tym elemencie, Rosjanie udanie zakończyli 57% ataków.

Polacy jednak są obecnie na innym etapie niż pozostałe drużyny. Należy pamiętać także, że Liga Światowa dla drużyn, które zakwalifikowały się do igrzysk olimpijskich, nie jest imprezą docelową. – Mamy rozpisany przez trenerów określony plan treningowy. Jest dodatkowo także ten handicap w postaci tego, że turniej finałowy mamy u siebie i po prostu z tego korzystamy i spokojnie się przygotowujemy – podkreślił pierwszy rozgrywający polskiej reprezentacji. Grzegorz Łomacz zaakcentował także, że nie jest tak, że porażek mimo takiego, a nie innego cyklu treningowego zespół nie lekceważy. – Jak najbardziej nie jest tak, że przechodzimy obok tego obojętnie. W każdym meczu wychodzimy na boisko po to, aby wygrać. Każde zwycięstwo bardzo nas cieszy, tak samo jak każda porażka nas boli – przyznał.

W niedzielę na zakończenie zmagań w Łodzi polscy siatkarze zagrają z Francją. Nie będzie to na pewno łatwe spotkanie. Grzegorz Łomacz zapytany o to, czy sobotnia przegrana spowoduje, że w niedzielę biało-czerwoni wyjdą na boisko jeszcze bardziej zmobilizowani, odpowiedział, że nie ma to żadnego wpływu. – Nie ma to najmniejszego znaczenia, że przegraliśmy w sobotę z Rosją. Wyjdziemy na mecz z Francją tak samo zmobilizowani i będziemy grali po to, aby wygrać – stwierdził. W piątek świeżą sprawą okazało się już oficjalne ogłoszenie decyzji o powiększeniu PlusLigi. – Przyznam się szczerze, że na razie w ogóle o tym nie myślę. Nie mam na ten temat żadnego zdania, koncentruję się tylko i wyłącznie na kadrze – zakończył Grzegorz Łomacz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved