Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > G. Łomacz: Po zwycięstwach zmęczenie jest mniejsze

G. Łomacz: Po zwycięstwach zmęczenie jest mniejsze

fot. Klaudia Piwowarczyk

Od piątku do niedzieli reprezentacja Polski rozegra w Kaliningradzie pierwsze mecze tegorocznej Ligi Światowej. Podopieczni trenera Stephane’a Antigi turniej traktują jednak jako przygotowanie do igrzysk olimpijskich, choć nie ukrywają, że chcą liczyć się w walce o medale.

Tegoroczna Liga Światowa zmieniła nieco swoją formułę, zmniejszając liczbę spotkań. Nie będą rozgrywane dwumecze, a mecze całej fazy interkontynentalnej zostaną rozegrane w kolejne trzy weekendy. Swoje zmagania biało-czerwoni rozpoczną w Rosji, potem pojawią się na polskich parkietach, a fazę trzech turniejów „grupowych” zakończą we Francji.

Polacy, jako gospodarze, są pewni awansu do najlepszej szóstki Ligi Światowej. Choć najważniejszą imprezą sezonu są igrzyska olimpijskie, zespół nie kryje swoich medalowych aspiracji. – Zawsze chcemy wygrywać – zapewnił Grzegorz Łomacz, rozgrywający polskiej ekipy. – Jednak Liga Światowa będzie z pewnością głównym okresem przygotowawczym do igrzysk, które są dla nas nadrzędnym celem sezonu – dodał.Po wywalczeniu kwalifikacji olimpijskiej w Tokio polscy siatkarze otrzymali kilka dni wolnego,. Następnie rozpoczęli kolejne zgrupowanie w Spale. Czasu na odpoczynek nie było więc zbyt wiele. – Wygraliśmy w Japonii, a zmęczenie po zwycięskich meczach zawsze jest mniejszeByliśmy co prawda trochę zmęczeni, ale dominowała w nas radość, ponieważ wykonaliśmy nasz plan w stu procentach – przyznał Łomacz.

W pierwszy weekend (17-19.06) w Kaliningradzie Polacy zagrają przeciwko Bułgarii, Rosji i Serbii. W Polsce (24-26.06) w łódzkiej Atlas Arenie podejmą ekipy z Argentyny, Rosji i Francji. W pierwszy weekend lipca (1-3.07) stoczą walkę z Brazylią, Francją i Belgią.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved