Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Grzegorz Łomacz: Nadal nie mamy awansu

Grzegorz Łomacz: Nadal nie mamy awansu

fot. archiwum

– Nie można porównywać tych meczów. Tamten był pod koniec morderczego turnieju. Byliśmy już bardzo zmęczeni. Dzisiaj zagraliśmy naprawdę dobrze i gładko wygraliśmy. Zdobyliśmy bezcenne trzy punkty – powiedział po triumfie nad siatkarzami z Kraju Kwitnącej Wiśni Grzegorz Łomacz, rozgrywający reprezentacji Polski.

Biało-czerwoni przez turniej w Tokio idą jak burza. W trzecim meczu odnieśli trzecie zwycięstwo. Tym razem recepty na ich pokonanie nie znaleźli Japończycy, którzy nie ugrali z mistrzami świata ani jednego seta. Znacznie większy opór sprawili im na ubiegłorocznym Pucharze Świata, gdzie przegrali po zaciętej walce 1:3. – Nie można porównywać tych meczów. Tamten był pod koniec morderczego turnieju. Byliśmy już bardzo zmęczeni. Dzisiaj zagraliśmy naprawdę dobrze i gładko wygraliśmy. Zdobyliśmy bezcenne trzy punkty – powiedział Grzegorz Łomacz.Przed podopiecznymi trenera Stephane’a Antigi spotkanie z Chińczykami, którzy robią furorę w Tokio. Pokonali już Japonię i Wenezuelę, a spotkania z Kanadą i Australią mogą być dla nich kluczowe w kontekście wywalczenia awansu na igrzyska olimpijskie. Jednak sporo problemów mogą sprawić także Polakom. – Sam jestem zaskoczony ich warunkami fizycznymi. Są chyba najwyższym zespołem w Tokio. Grają ciekawą siatkówkę – podkreślił rozgrywający polskiej kadry, który jednocześnie przyznał, że nie zna chińskich siatkarzy. – Nazwiska nie wpadają do głowy, a oni są bardzo podobni, przynajmniej dla nas, Europejczyków. Będziemy ich rozpoznawać po numerach – dodał.

Jeśli mistrzowie świata w środę ograją kolejnego rywala z Azji, to może się tak okazać, że już jutro będą niemal pewni wyjazdu na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro. – Spokojnie – tonuje nastroje Łomacz. – Nadal tego awansu nie mamy. Nie możemy popadać w hurraoptymizm – zakończył siatkarz.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved