Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Łomacz: Będziemy się bili o wszystkie trofea

Grzegorz Łomacz: Będziemy się bili o wszystkie trofea

fot. Katarzyna Antczak

We wtorek na treningu PGE Skry po raz pierwszy pojawili się zawodnicy, którzy brali udział w mistrzostwach świata. Grzegorz Łomacz podkreśla, że po złotym medalu w Turynie teraz przyszedł czas na walkę o obronę tytułu mistrzowskiego. – Byłem w PGE Skrze również w poprzednim sezonie i jestem pewny, że stworzymy świetny zespół i będziemy się bili o mistrzostwo Polski i inne trofea – mówi rozgrywający bełchatowian.

Grzegorz Łomacz jest nie tylko aktualnym mistrzem świata, ale również mistrzem Polski z ubiegłego sezonu. Co prawda w Bułgarii i Włoszech więcej szans dostawał Fabian Drzyzga, to bełchatowski rozgrywający gdy już pojawiał się na boisku, to potrafił pomóc drużynie. – Każdy z nas dawał jakość i cegiełkę do końcowego sukcesu. Cieszymy się, że wygraliśmy ten turniej zespołowością – wspomina Łomacz. – Na takich zawodach są trudne momenty. My mieliśmy mecz o życie z Serbami i po nim mentalnie uwierzyliśmy, że jesteśmy w stanie wygrać cały turniej.Jednym z kluczowych zawodników reprezentacji Polski podczas siatkarskiego mundialu był też Artur Szalpuk, przyjmujący PGE Skry. – Nie odbieram tego tak, że mówiło się o mnie jako o „gwieździe”. Cieszę się, że razem z chłopakami wspólnie udało nam się osiągnąć coś wspaniałego, a mniejsze znaczenie mają tytuły nadawane w prasie – podkreśla 23-letni zawodnik.

Z kolei Jakub Kochanowski został na mundialu zapamiętany nie tylko jako waleczny 21-latek, ale również świetny zagrywający, który kilkakrotnie pomógł Polakom w odniesieniu zwycięstwa. – Moja dobra zagrywka w meczu z Iranem była tylko szczegółem na drodze do złotego medalu, tak naprawdę jednym kroczkiem. Cieszę się, że mogłem się przyczynić do tego sukcesu, podobnie zresztą jak każdy z innych chłopaków – mówi skromnie środkowy PGE Skry.

Cała trójka, podobnie jak Serb Milan Katić, który również dołączył we wtorek do zespołu, rozpoczęła przygotowania do sezonu klubowego. – Byłem w PGE Skrze również w poprzednim sezonie i jestem pewny, że stworzymy świetny zespół i będziemy się bili o mistrzostwo Polski i inne trofea. Przyzwyczailiśmy się też już do częstego grania, więc mecze co kilka dni nie powinny być problemem – kończy Łomacz.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved