Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Grzegorz Łata trenuje z pierwszą drużyną MKS-u Będzin

Grzegorz Łata trenuje z pierwszą drużyną MKS-u Będzin

fot. plusliga.pl

Historia lubi się powtarzać! To powiedzenie nie jest obce Grzegorzowi Łacie, środkowemu Wie-Druku MKS-u II Będzin, trenującemu, podobnie jak i przed rokiem, z pierwszym zespołem klubu. – Miałem już przyjemność trenowania w poprzednim sezonie z PlusLigą, kiedy jej trenerem był Stellio DeRocco – wspominał Grzegorz Łata. 

Wychowanek MKS-u jest jednym z dwóch zawodników, obok Wojciecha Biadacza, ćwiczących z drużyną Gido Vermeulena, w obliczu kontuzji Mateusza Kowalskiego. Miałem już przyjemność trenowania w poprzednim sezonie z PlusLigą, kiedy jej trenerem był Stelio DeRocco – wspominał Grzegorz Łata. Wówczas kilkakrotnie znajdował się w meczowej kadrze, jednak nie zdołał zadebiutować w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niewykluczone, że tym razem otrzyma szansę gry na siatkarskich salonach. –  Dla mnie jest to przede wszystkim świetna przygoda i mam nadzieję, że jeszcze trochę potrwa. Treningi? W znacznym stopniu wyglądają tak samo jak w II lidze, choć tu wszystko wykonywane jest dwa razy szybciej, wyżej i mocniej – przyznał siatkarz.

Grzegorz Łata na co dzień stanowi o sile drugoligowego Wie-Druku MKS-u Będzin, czyli zespołu, którego celem jest przede wszystkim umożliwienie najzdolniejszym wychowankom i zawodnikom młodego pokolenia szybszego startu w świat seniorskiej siatkówki.

Przed sobotnim rewanżem 14. kolejki II ligi gr. V z ZAKSĄ Strzelce Opolskie, zespół Bartłomieja Chmiela i Marcina Kantora zajmuje ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów, choć do spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, plasującej się na piątej pozycji, traci tylko trzy „oczka”. – Jeśli w tym roku nie przytrafią nam się takie potknięcia jak w zeszłym, to powinniśmy spokojnie zakończyć część zasadniczą w połowie tabeli – zakończył środkowy.

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved