Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Kosok: W każdym meczu będzie interesująco

Grzegorz Kosok: W każdym meczu będzie interesująco

fot. Sylwia Lis-Dubiel

W 3. kolejce spotkań PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla podejmowali na swoim boisku zawodników Stoczni Szczecin. Po ciekawym widowisku ostatecznie z trzech punktów cieszyli się przyjezdni. Podopieczni Ferdinando de Giorgiego mogą żałować straconej szansy, bowiem w każdym z setów prowadzili w końcówkach kilkoma punktami, a ostatecznie ich błędy własne oraz dobra gra szczecinian nie pozwoliły ugrać im nawet jednej partii. Tym samym jastrzębianie odnotowali pierwszą porażkę w sezonie.

Nie udała się wam inauguracja sezonu przy własnej publiczności. W każdym secie prowadziliście kilkoma punktami, pomimo tego nie zdołaliście wygrać nawet jednej partii. Co o tym zadecydowało?Grzegorz Kosok:W każdym secie mieliśmy pod koniec dwa, trzy punkty przewagi, ale straciliśmy je. Drużyna Stoczni Szczecin czekała na nasze błędy i na granie kontratakiem. Dodatkowo serwis z ich strony był naprawdę świetny. Tak czasami jest, że cały mecz gra się dobrze, a pod koniec wkrada się parę błędów i to niszczy cały obraz gry. Jest się nad czym skupić i na pewno w kolejnym meczu musimy skoncentrować się do samego końca jeszcze bardziej, ponieważ te punkty nie powiem, że są najbardziej cenne, ale mają znaczenie.

Nad jakimi elementami musicie pracować, żeby wasza gra tak nie falowała?

Musimy pracować nad każdym elementem: nad atakiem, blokiem, przyjęciem. Nie będziemy teraz nic zmieniać ze względu na ten mecz. Trenujemy wszystko i tak trzeba. Czasami w meczu jest tak, że słabo gramy w bloku, czasami w przyjęciu, czasami serwis nie jest odpowiednio dobry, dlatego trzeba się skupić na każdym elemencie gry i poprzez trening wprowadzić to w mecz.

W poprzednim sezonie PlusLigi siedem drużyn walczyło o pierwszą ,,szóstkę”. Czy w tym obecnym będzie podobnie?

Na pewno liga jest równa. Wiele drużyn wzmocniło się i poczyniło fajne ruchy transferowe, więc na 100% każdy mecz będzie ciężki i w każdym spotkaniu będą się liczyły punkty. Uważam, że jest więcej drużyn niż rok temu, które mogą się bić o miejsca w „szóstce”, a nawet moim zdaniem jest więcej drużyn, które będą walczyć o mistrza, więc na pewno jest to interesująca liga i takie spotkania jak to ze Stocznią Szczecin będą miały miejsce, ponieważ cały mecz teoretycznie na styku kończy się za trzy punkty.

Przed wami teraz chwila na potrenowanie i w następnej kolejce wyjazd do Będzina, gdzie też nie gra się łatwo, a i rywal będzie podrażniony, gdyż do tej pory jeszcze nie wygrał.

W Będzinie trzeba zagrać dobre spotkanie. Przede wszystkim to, co ćwiczymy na treningu, musimy wprowadzić w mecz. Musimy wyjść skoncentrowani, bo nikt przed nikim nie będzie klękał i oddawał spotkań, więc czeka nas kolejne fajne spotkanie i trzeba podejść do tego w ten sposób, że w każdym meczu będzie interesująco i w każdym możemy pokazać swoją siłę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved