Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Kosok: Do każdego meczu będziemy przygotowani na 100%

Grzegorz Kosok: Do każdego meczu będziemy przygotowani na 100%

fot. Katarzyna Antczak

– Jak już jesteśmy w tym miejscu, to szkoda przegranych meczów i spotkań, w których straciliśmy punkty. Więc musimy po prostu skupić się na grze, wiemy, co mamy robić, znamy swoją siłę – o aktualnej pozycji Jastrzębskiego Węgla, potencjale i ambicjach zespołu, podsumowując wygraną z GKS-em Katowice, mówił środkowy Jastrzębskiego Węgla – Grzegorz Kosok.

 W meczu z GKS-em Katowice zrealizowaliście plan, zatrzymując komplet punktów i po raz kolejny triumfując przed własną publicznością. Mimo wygranej szkoda tej przegranej partii, w drugim secie w wasze szeregi wkradł się przestój, przez co straciliście kilkupunktowe prowadzenie i finalnie przegraliście partię.

Grzegorz Kosok:Kontrolowaliśmy cały mecz, ale z każdej partii możemy coś wyciągnąć. Na pewno wiemy, że nie możemy popełniać takich błędów własnych, jak miało to miejsce w drugim secie, ponieważ czasami to się może skończyć dla nas stratą, nie tylko pojedynczego seta, ale możemy przegrać nawet cały mecz. Dlatego też z każdej akcji, zdobytego przez nas punktu możemy się cieszyć, a każdy fragment, który był zły, trzeba sprawdzić, przeanalizować, co było źle i to poprawić. Mecz się zakończył, teraz jedziemy w drogę i skupiamy się na kolejnym spotkaniu.

Zgodzisz się z tym, że GKS nie jest typowym beniaminkiem. W tym sezonie zespół Piotra Gruszki urywał punkty faworytom, notując chociażby wygraną z Resovią Rzeszów. To dodaje wagi wygranej?

– Tak, wiedzieliśmy, że będzie to ciężki mecz, dlatego też od początku staraliśmy się wywrzeć presję na rywalach. I tak naprawdę w każdej partii tak było, troszeczkę ten drugi set przegraliśmy przez nas luz, który się wkradł. Cieszy nas to, że wygraliśmy ten mecz, bo trzeba przyznać, że w tym sezonie Gieksa gra naprawdę fajnie. To jest zespół, który może jeszcze wiele ugrać, urywając punkty przeciwnikom. My jednak musimy się skupić na swojej grze, zdawaliśmy sobie sprawę, że jak zagramy swoje, zgodnie z założeniami, to mecz zakończy się w ten sposób i do tego udało się doprowadzić.

Pamiętamy o problemach, z jakimi zmagał się Jastrzębski Węgiel przed sezonem. Tym bardziej dotychczasowe wyniki i pozycja w ligowej tabeli dają powody do zadowolenia?

– Cieszy ta dobra gra i fakt, że mamy tyle zwycięstw. Na pewno część z nas przed sezonem brałaby ten rezultat w ciemno. Aczkolwiek jak już jesteśmy w tym miejscu, to szkoda przegranych meczów i spotkań, w których straciliśmy punkty. Więc musimy po prostu skupić się na grze, wiemy, co mamy robić, znamy swoją siłę, więc musimy się skoncentrować na sobie.

Przy tej intensywności spotkań nie ma obaw, że pojawi się „zadyszka”. Grafik spotkań jest dość napięty, co potwierdza chociażby fakt, że od razu po meczu z GKS-em jedziecie do Bydgoszczy na kolejne spotkanie…

– Dokładnie, od razu po meczu mamy wyjazd. Jednak myślę, że każda z drużyn zmaga się z tego typu intensywnością spotkań, czasami te przerwy między poszczególnymi meczami są dłuższe. Jednak nawet kiedy ten kalendarz jest tak intensywny, trener potrafi to jakoś zbilansować, jestem przekonany, że do każdego meczu będziemy przygotowani na 100%.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved