Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grzegorz Fijałek: Udowodniliśmy, że możemy wygrywać z najlepszymi

Grzegorz Fijałek: Udowodniliśmy, że możemy wygrywać z najlepszymi

fot. FIVB

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl w pięknym stylu zdobyli w Hamburgu srebrny medal finałowego turnieju World Touru. W decydującym spotkaniu przegrali z Norwegami Christianem Sorumem i Andersem Molem  0:2 (19:21, 17:21). – W Hamburgu grało się nam fajnie, miło i przyjemnie – powiedział Grzegorz Fijałek.

Polska para od początku mocno zaakcentowała swoją obecność na plaży w Hamburgu. Z grupy awansowała do ćwierćfinału, a następnie w półfinale wyeliminowała liderów światowego rankingu – Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka. – Udowodniliśmy, że możemy wygrywać z najlepszymi. Piotra i Bartka pokonaliśmy po raz pierwszy w ciągu ostatnich dwóch lat, kiedy występujemy razem. W Hamburgu postawiliśmy kropkę nad i, awansując do czołowej czwórki. W sezonie nam się to nie udawało. W finale World Touru wszystko wychodziło – powiedział Grzegorz Fijałek.Złoty medal zdobyła para norweska, która ostatnio odnosi wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej. W lipcu Sorum i Mol zdobyli w Holandii mistrzostwo Europy. – W pierwszym secie finału w Hamburgu były szanse na doprowadzenie do gry na przewagi. Może wtedy rywalizacja potoczyłaby się inaczej – mówi Grzegorz Fijałek i dodaje, że ich norwescy rywale prezentowali w ostatnich tygodniach kapitalną formę. – Sorum i Mol prezentują ostatnio niesamowite umiejętności. Są pewni siebie – podkreśla Grzegorz Fijałek.

Po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro partnerem Grzegorza Fijałka został Michał Byl. – Michał zrobił niesamowity postęp. Mimo swoich 24 lat ma już duże doświadczenie. Jest bardzo bystry, wszystkie uwagi przekłada na zachowania na boisku, jest pewny siebie – tak charakteryzuje Michała Bryla.

Na przełomie sierpnia i września w Krakowie rozegrane zostaną mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Po sukcesie w Hamburgu Grzegorz Fijałek i Michał Bryl urośli do roli głównych kandydatów do złotego medalu. – Nie przywiązywałbym wielkiej wagi do tego, kto jest faworytem – powiedział Grzegorz Fijałek. – Mamy cztery pary, grające na dobrym poziomie. My przyjedziemy do Krakowa walczyć o zwycięstwo, a jutro na obozie w Spale rozpoczniemy bezpośrednie przygotowania do krajowego czempionatu.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved