Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Grzegorz Fijałek: Do olimpijskiego podium możemy typować 20 duetów

fot. archiwum

– Mamy większe doświadczenie i stres powinien być mniejszy. Poza tym w igrzyskach nie będziemy osamotnieni – zaznaczył Fijałek, który wraz z Mariuszem Prudlem zagra w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Losowanie fazy grupowej odbędzie się już na początku lipca.

Za plażowiczami zmagania w turnieju z cyklu Grand Slam, który odbywał się w Olsztynie. Jednak żadna z polskich par nie zdołała stanąć w nim na podium. Apetyt na to mieli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, ale najbardziej doświadczony polski duet nie przebił się do strefy półfinałowej. – W Olsztynie nasza gra falowała. Liczyliśmy na występ w półfinale. Zagraliśmy trzy lepsze mecze i dwa gorsze, jeden z tych słabszych trafił się w walce o ćwierćfinał – podsumował Fijałek, który wraz z Prudlem na odpoczynek nie ma wiele czasu, bowiem już w tym tygodniu rozpocznie walkę w kolejnym z turniejów, tym razem Porec Major. Jednak najbliższe turnieje będą tylko uwerturą przed igrzyskami olimpijskimi. Duet Fijałek/Prudel ma już za sobą debiut na tego typu imprezie. Cztery lata temu w Londynie dotarł aż do ćwierćfinału. Tym razem biało-czerwoni liczą na jeszcze lepszy wynik. – Mamy większe doświadczenie i stres powinien być mniejszy. Poza tym w igrzyskach nie będziemy osamotnieni – zaznaczył Fijałek, a jednocześnie podkreślił, że o medal w Brazylii będzie bardzo ciężko, ponieważ poziom światowej siatkówki plażowej bardzo się wyrównał. – Teraz światowy poziom prezentują Austriacy, Francuzi, Holendrzy, Łotysze, Rosjanie, Niemcy czy Włosi. Gdy do tego dodamy Amerykanów i Brazylijczyków, to do olimpijskiego podium możemy śmiało typować ze dwadzieścia duetów – dodał.

Przypomnijmy, że w Rio de Janeiro oprócz Fijałka i Prudla wystąpią także Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, a w turnieju żeńskim – Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Losowanie grup turnieju olimpijskiego ma odbyć się na początku lipca. – Przed losowaniem nie będzie adrenaliny. Teraz każdy mecz w grupie będzie ciężki. Nie ma już łatwych rywali – zakończył Fijałek.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved